Фармацевт – професія відповідальна

У третю суботу вересня – «День фармацевтичного працівника України».
У нашому районі представлені й успішно діють такі мережі аптек: «Первоцвіт-Фарм», «Економія», «ФОП Пенделяк Ю.І.», «Санітас», «Бажаємо здоров’я» та інші.Як правило, фармацевти, що працюють у цих закладах, – чуйні, уважні люди, завжди готові прийти на допомогу.
Така потрібна для суспільства діяльність досить нелегка й відповідальна. Найперше – тут працюють люди з відповідною освітою. Вони мають по-стійно вчитися, щоб бути в курсі всіх новинок галузі.
Фахівець має не просто відпустити ліки, а щось порадити, пояснити, зорієнтувати в ціні. Однак при цьому фармацевт в жодному разі не повинен ставити діагноз.
Працівнику аптеки необхідно мати добру пам’ять, щоб успішно орієнтуватись у дуже великій кількості назв ліків, адже постійно з’являються все нові й нові препарати. До речі, фармацевт зобов’язаний пропонувати більш дешеві аналоги тих препаратів (вітчизняних чи закордонних), які призначив лікар.
За день, в залежності від місця розташування аптеки, її може відвідати від 100 до 500 людей. Тому за зміну фармацевту доводиться «намотувати» пристойний кілометраж. Від ящика до ящика, від шафи до шафи, від верхньої вітрини до нижньої. Щось піднести, поки немає клієнтів, розібрати і рознести товар, підтримувати порядок у вітринах – а для цього постійно треба бути в русі! Звідси і професійні захворювання: варикоз, біль у попереку, біль у суглобах; поступово «сідає» зір, адже треба контролювати касу, читати інструкції до препаратів.

Продовження читай на сторінках газети “Прапор”.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *