Багатогранний гість із Індії

Нещодавно гостем нашого селища став індійський монах (саньясі), Вчитель (Гуру), йогин і аскет – Шрі Даянанд Пурі. Живе він у містечку Ришикеш у передгір’ї Гімалаїв на березі річки Ганг. Проте ім’я його відоме у багатьох країнах Європи і Америки.
Шрі Даянанд Пурі утримує маленький монастир (ашрам), де кожен бажаючий може зупинитися, щоб навчитись його мудрості й знайти себе. Наш земляк, мешканець села Давидівка Сергій Крижов, є учнем Шрі Даянанда Пурі. Нині Сергій носить вже інше духовне ім’я – Сагар Пурі, яке він отримав від свого Вчителя, наставника та Гуру. На запрошення Сергія Шрі Даянанд Пурі приїхав в Україну. У багатьох містах він проводив лекції та практичні семінари із оволодіння техніками йоги. У кожному місті, де він був, його зустрічали з радістю, кожен хотів особисто поспілкуватись чи хоча б просто бути присутнім на зустрічі із такою людиною. Надзвичайно позитивний, відкритий Шрі Даянанд Пурі люб’язно поділився знаннями і з нашими односельцями.
Традиції, релігії та вірування наших людей, тобто християн, відрізняються від індійських. Проте вна-слідок зустрічі стало зрозуміло, що Шрі Даянанд Пурі поширює стародавні Ведичні знання (Санатана Дхарма), які є універсальними, засновані на вічних законах Природи і Всесвіту, людської Душі і Єдиного Бога. Шрі Даянанд Пурі говорив, здавалось, усім відомі істини, проте так переконливо, що не залишив байдужим жодного свого слухача. Приміром, що Бог не є влас-ністю жодної із релігій, що Бог– усюди.
«Навіть не знаючи церемоній, обрядів, але із вірою в серці, людина йде до Бога… Усі релігії правильні, якщо слідувати їм беззаперечно, усі вони говорять про одного єдиного Бога… Бог не живе в жодному храмі чи в іншому місці, він живе всередині нас. Жодна релігія не вчить робити зло іншим людям, усі релігії говорять про одне й те саме», – ділився мудрістю наш гість. Шрі Даянанд Пурі володіє науками, яким тисячі років, знає ведичні тексти, мантри напам’ять. Він розповідав, чим ці знання можуть бути корисними сучасним людям.
Присутні ставили свої запитання про життєві цінності, про те, як бути щасливим і радісним у повсякденному житті, навчитись концентруватись на своїй молитві та не відволікатись на стороннє. Шрі Даянанд Пурі люб’язно відповідав, пояснював та ділився досвідом.
Гуру Шрі Даянанд Пурі є також знавцем Аюрведи. Він показав хорошівцям дихальну техніку, що допомагає розслабитись, концентруватись і позбутись негативів та розумового напруження. Поділився також кількома простими і природними рецептами, що допоможуть вилікувати кашель, алергію, грибкові захворювання та ін. Особисто я скористалась його порадою і вже кілька днів вживаю засіб, що лікує грибкові за-хворювання, шлунково-кишкову та сечостатеву системи. Результатом обіцяю поділитись.
Зустріч справила позитивне враження на присутніх. Дякуємо Сагару Пурі (Сергію Крижову) за можливість познайомитися із такою неординарною людиною, як Шрі Даянанд Пурі.
Любов Дем’янчук

Довідково
Шрі Даянанд Пурі народився у дуже інтелігентній і освіченій родині брамінів (нащадків брахманів, знавців Вед). Його батьки також є лікарями Аюрведи за освітою і за професією. Ще з дитинства він цікавився питаннями вічного пізнання. І вже у віці шести років Шрі Даянанд Пурі пішов із дому та став подорожувати Гімалаями. Це було його перше паломництво. Інтуїтивно віддавши своє життя в руки Бога, він без жодного остраху зупинявся у малозаселених горах, де водиться багато диких тварин. Через рік паломництва він потрапив у Харідвар (одне із семи священних міст індуїзму та адміністративний центр округу Харідвар в Індії). Там ще дитиною він став жити в ашрамі (монастирі) – обителі мудреців і відлюдників, де зустрів свого Вчителя – Шрі Мачендера Пурі. Даянанд прийняв саньясу – повне відречення від усього земного, монашество. Вчився Шрі Даянанд Пурі тонкощам йоги, здійснював паломництва Індією, вчиняв аскези у Гімалаях, вивчав ведичні та тантричні тексти, ритуали і церемонії.
Пізніше, здобувши усвідомлення, самадхи (просвітлення), ставши Вчителем і будуючи ашрам, Шрі Даянанд Пурі відвідував країни Європи, США, Росію, ділився там своїми знаннями та вчив послідовників. Цьогоріч відвідав і Україну на запрошення свого учня Сагара Пурі.
На пожертви своїх учнів Шрі Даянанд Пурі збудував ашрам на березі річки Ганг у містечку Ришикеш. Він присвятив своє життя передачі давніх духовних вчень для піднесення, пробудження людства, для допомоги людям бути щасливими, знайти себе і свою дорогу до Бога.
Про рівень знань та ерудованості Даянанда Пурі говорить його «посада» в древньому та найбільшому (більше півмільйона монахів) індійському ордені (незалежному об’єднанні) монахів – Джуна Акхара. Він є одним із очільників усіх 16 ліній передачі (сімей) Пурі із всього 52 ліній Джуна Акхари. Вільно володіє хінді, санскритом, італійською та англійською мовами.

 

Рецепт здоров’я від Шрі Данаянда Пурі
(лікує алергії, грибкові захворювання, шлунково-кишкову та сечостатеву системи)
15 г соку, м’якоті або просто подрібнених листків алоє вера (рослина гірка, тому кожен обере сам, що приємніше вживати);
півчайної ложки куркуми;
1 чайна ложка вершкового масла;
сіль за смаком.
Куркуму підсмажити до приємного запаху, масло розтопити та змішати із соком алоє вера. Посолити за смаком. Отриману суміш намастити на хліб та з’їсти. Важливо: півгодини після вживання ліків не пити води та бажано не їсти! Курс лікування 20-30 днів.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *