Володимир Столярчук про бюджет, пріоритети в роботі й розвиток громади

Реорганізація навчальних закладів, ремонт доріг – це не весь перелік гострих проблем, що нині хвилюють жителів громади. Щоб отримати на них відповіді, ми звернулися до Хорошівської селищної ради. Домовитись про зустріч із головою Володимиром Столярчуком було непросто, адже громада найбільша в області, клопотів і роботи вистачає. Та зустрітись-таки вдалося. Посадовець розповів, що зроблено за останні п’ять місяців, а також про пріоритети в роботі та найближчі плани.

Нова українська школа
у громаді

– Володимире Володимировичу, останні місяці не вщухали дискусії щодо закриття сільських шкіл у деяких старостинських округах та пере-йменування селищної гімназії й навчально-виховного комплексу №1 у ліцеї. Розкажіть, будь ласка, то що ж все-таки буде зі школами?
– На останній позачерговій сесії за рішенням депутатів створено два ліцеї на базі Хорошівської і Рижанської гімназій. Це було зроблено на вимогу Закону України про осві-ту. До 1 вересня 2020 року у громаді має діяти 3 ліцеї, де діти навчатимуться з першого по дванадцятий класи, а інші за-клади будуть реорганізовані у гімназії, де навчатимуться дев’ять років, і початкові чотирирічки. Найближчим часом плануємо створити на базі навчально-виховного комплексу №1 третій ліцей, щоб усі учні у громаді мали змогу отримати повну середню освіту. У Давидівському НВК дошкільний підрозділ відокремлюється. Згідно з новим законодавством, усі директори реорганізованих навчальних закладів будуть переведені на контрактну основу роботи. Для цього створена конкурсна комісія, яку очолив за-ступник селищного голови Василь Зіник. Вона буде розглядати усі пропозиції, проводити конкурсний відбір кандидатів і визначати переможців, із якими буде підписано контракт. До завершення кінцевого терміну впровадження стандартів нової української школи залишилось не так багато часу, ми цей процес розпочинаємо планово. Це довготривала робота.
Щоб заспокоїти батьків, вчителів, наголошую, що школи не ліквідовуються, а реорганізовуються згідно з вимогами нового законодавства про освіту. Якщо ж ми не виконаємо цих вимог і не реорганізуємо гімназії, НВК у ліцеї, завтра наші діти не підуть до 10 класу і змушені будуть їхати навчатись в інші райони і громади. Та й перевірка під час реорганізації закладів зайвий раз не завадить, адже вкаже на проблемні питання, недоліки. А це у свою чергу допоможе виправити їх і визначити першочерговість спрямування коштів.
Нині ми створили третю опорну школу – Рижанську гімназію, яка реорганізовується у ліцей. Це буде ще один ресурс для розвитку освітнього простору. Там нещодавно ми відкрили новий спортивний майданчик зі штучним покриттям. У цій школі немає спортзалу, то він стане гарною підтримкою для учнів та сільської молоді. Рижанська футбольна команда, яку, крім нас, ще підтримують депутати обласної ради, має гарні спортивні досягнення, за що їм велика подяка. Цьогоріч ми замовили подібний майданчик і для Краївщинської школи. Сільській дітворі він стане у нагоді.
За програмою «Шкільний туалет» з обласного бюджету виділено 450 тис. грн на капітальний ремонт туалетів у Рижанській і Зубринській школах. Проекти замовлені, вирішимо усі процедурні питання й одразу почнемо ремонтні роботи.
Цього тижня наша ОТГ отримала новий шкільний автобус, на придбання якого з бюджету громади було виділено 585 тис. грн на умовах співфінансування.

Благоустроєна громада зі світлими вулицями

– Розкажіть, будь ласка, про роботу з благоустрою і розвитку інфраструктури громади.
– Для покращення благоустрою селища і старостинських округів рішенням травневої сесії введено 8,5 штатних одиниць робітників: для Хорошева – 2 одиниці, Зубринський та Рижанський округи – по 1 одиниці, усім іншим округам – по 0,5 одиниці.
Сьогодні складається «цікава» ситуація не тільки у селищі, а й по старостинських округах, де жителі не хочуть приводити до ладу прибудинкові території: косити траву, прибирати будівельні матеріали, дрова тощо. Наголошую, що ми готові сприяти усім бажаючим у вивезенні каміння з прибудинкових територій.
Спільно з Державним фондом регіонального розвитку ми подали заявку на створення Центру надання адміністративних послуг.
Безпека жителів є одним із пріоритетів. Роботу в цьому на-прямку ведемо постійно. Ми придбали відеокамери, чекаємо на реконструкцію освітлення (заміна на LED-ліхтарі) й заміну стовпів на центральних вулицях. Плануємо провести в селищі освітлення вулиці Лесі Українки (там має будуватися два дитячі будинки сімейного типу) та сіл Зубринка, Давидівка, Дашинка. Спільно з приватним підприємцем О.О.Стретовичем робимо освітлення вулиці Ватутіна. Вже завершили таку роботу на центральній вулиці у Дворищах. У першу чергу освітлення проводитимемо на головних вулицях і тих, що біля трас, а згодом інші.
Обрізаємо високорослі тополі по вулицях Чкалова та Суворова.
Окрім цього, для комфортного відпочинку у місцевому парку Кутузова плануємо облаштувати пішохідні доріжки та встановити антивандальні лавки. За запитами жителів продовжимо благоустрій паркової зони. Є домовленість із керівництвом місцевого лісництва про будівництво ще двох альтанок у зоні відпочинку на березі річки. Також побудуємо ще одну гойдалку на три посадкових місця. Для комфорту відпочиваючих проведемо на греблю і в ту зону освітлення. Маю надію, що до Дня селища встигнемо виконати ці роботи.
У першочергових планах громади – облаштування зупинок у Дворищах, Поромівці, Давидівці. У центрі Хорошева за кошти приватного підприємця розпочалося облаштування нової зручної автобусної зупинки.
Цьогорічна дощова весна вказала на проблеми з водовідведенням. Тому розпочали ремонт ливневої каналізації по вулиці Шевченка біля стоматполіклініки. Є труднощі, але роботи продовжимо і в намічені строки завершимо.
Забезпечення якісною питною водою жителів містечка є першочерговим завданням для нас. Роботи в цьому напрямку ведуться постійно. Система водогінних труб вкрай потребує заміни. Одразу замінити всі старі металеві труби на сучасні пластикові коштів і технічних ресурсів немає, тому проводимо часткову заміну. Зокрема, 150 м водогінних мереж замінимо по вулицях Променистій і Шевченка.
Упродовж звітного періоду селищна рада надала фінансову підтримку на суму 185 тис. грн для Хорошівського ЖКП. Хоча вони й заробляють, але зароблених коштів недостатньо, намагаємось поки що не піднімати тарифи для населення.
Неодноразово жителі зверталися до селищної ради з проханням про облаштування автопроїзду через річку в районі вулиць Лесі Українки, Зарічної, Володимирської, а також осучаснити місцевий фонтан. Зі свого боку ми готові виконати ці роботи. Чекаємо пропозицій від громадськості.
Для покращення розвитку спорту у громаді виділили 650 тис. грн на реконструкцію стадіону «Спартак». На заміну старих трибун, облаштування поля. Розробляється проектна документація, а самі кошти підуть на виконання ремонтних робіт.
Також завершили перекриття даху у дошкільному підрозділі НВК №1.
Селищна рада закупила 15 нових сміттєвих баків. Хочемо по вулиці Чкалова біля сміттєбаків встановити огорожу, викласти майданчик плиткою. Плануємо так впорядкувати й інші сміттєві майданчики селища.

У пріоритеті – дороги

– Із кожним роком стан доріг погіршується. Як у Хорошівській громаді здійснюється ремонт доріг?
– Найболючішим питанням не тільки в Україні, а й у громаді є незадовільний стан дорожнього покриття. Сьогодні сільські автомобільні дороги між населеними пунктами перебувають на балансі облдержадміністрації, а не селищної ради. Оголошено тендер на їх обслуговування, най-ближчим часом має визначитись переможець. У зв’язку з тим, що наш Райавтодор практично не функціонує, ситуація складається така, що ці дороги до кінця літа ніхто обслуговувати не буде. Ми на наступну сесію виносимо свою Програму з ремонту доріг обласного і державного значення й будемо вкладати кошти громади на ремонт цих доріг. Своїм транспортом їх грейдеруватимемо. На жаль, у громаді немає профільного дорожного підпри-ємства.
На ремонт неасфальтованих доріг нами закуплено 500 тонн відсіву. Із цього тижня починаємо робити дорогу на Краївщину, яку висипатимемо жорствою. Дорогу Давидівка-Сколобів і частково об’їзну висипатимемо відсівом.
Триває виготовлення проектної документації на 4,2 млн грн на ремонт у селищі. Нині важко знайти підрядника, який візь-меться за виконання такої роботи. Попри вказані складнощі, підготовча робота триває. Із липня-серпня, тільки-но на-дійдуть кошти, одразу розпочнуться роботи. На кількох ділянках, а саме: в’їзд у селище по вул. Житомирській до вул. Суворова, вулиця Суворова та ділянка біля Музею коштовного каміння – буде зроблено капітальний ремонт дорожнього покриття, на інших – ямковий. Зокрема, в’їзд у селище зменшимо до 6 метрів, бо ніде в Європі немає таких широких доріг. Це спадок ще з радянських часів. Хотілося б, щоб і сільгоспвиробники, приватні підприємці, власники каменеобробних підприємств, що знаходяться на території громади, дотримувались норм вантажоперевезень, адже жоден відремонтований асфальт не витримає такого навантаження!
Плідна співпраця з депутатами усіх рівнів

– Чи є підтримка від депутатського корпусу усіх рівнів?
– Звичайно, є. Хочу подякувати усім депутатам за плідну співпрацю. Зокрема, за сприяння народного депутата України Павла Дзюблика виділено 50 тис. грн на облаштування дитячого ігрового майданчика по вулиці Героїв України, 55. На ці кошти закуплено обладнання. Із бюджету селищної ради також виділяється 50 тис. грн на проектні й будівельні роботи. За безпосередньої участі депутата обласної ради Володимира Ковальчука продовжиться реконструкція площі біля східців будинку культури. Володимир Кирилович спільно з Миколою Миколайовичем Рудченком посприяли у виділенні 200 тис. грн з обласного бюджету на придбання для комунального господарства бульдозера.
Депутат обласної ради Анатолій Подік виділив по 100 тис. грн на придбання обладнання для дитячих майданчиків Центру розвитку дитини «Веселка» й дошкільного підрозділу НВК №1. Також Анатолій Олександрович виділив 30 тис. грн на освітлення села Суховоля. Кошти вже надійшли, розпочинаємо роботи.

Молодь має залишатися у громаді

– Які кроки робляться для розвитку й організації дозвілля молоді громади?
– Хочу подякувати відділу сім’ї, дітей, молоді, спорту і соці-ального захисту населення та керівниці Надії Осадчук. За ці роки вони провели колосальну роботу. За безпосереднього клопотання Надії Петрівни Міністерство соціальної політики безкоштовно виділило соці-альний транспорт для жителів з особливими потребами, які мають порушення опорно-рухового апарату. Окрім цього, для забезпечення всебічної підтримки, допомоги у вирішенні проблем сімей, особливо жінок, вони реалізують грантовий проект на 24500 грн.
За 5 місяців поточного року з бюджету селищної ради виділено 154 427 грн для лікування жителів, учасників бойових дій, ліквідаторів аварії на ЧАЕС; на оздоровлення 750 дітей – 263 тис. грн; для роботи пожежної частини виділено 40 тис. грн; на обладнання для швидкої допомоги – 40 тис. грн; на придбання інсуліну – 117 тис. грн.
Чимало зроблено, але попереду ще багато питань, які треба вирішувати. Запрошую жителів громади до плідної співпраці.
Інтерв’ю записала
Ірина Сівінська.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *