Драга як символ Іршанського гірничо-збагачувального комбінату

Наш комбінат став єдиним підприємством у Європі, де розробку корисних копалин здійснювали величезними плавучими спорудами – електричними драгами. Перші та єдині драги промислового призначення в Україні з’явилась у середині 20 століття на Іршинському розсипному родовищі ільменіту Володарсько-Волинського району.
Дієслово «to drag» у перекладі з англійської мови – тягнути, чистити дно. Таку роботу виконувала установка для збору донного мулу, яку винайшов Леонардо да Вінчі у кінці 15 – початку 16 сто-літь. У 1863 році у Новій Зеландії уперше здійснили дражну розробку золота.
Драга – це фабрика на плавучій платформі з видобувним та збагачувальним устаткуванням.Із його допомогою з-під шару води видобувають корисні копалини. Цей своєрідний плавучий гірничо-збагачувальний комплекс діє за принципом багатоковшового ланцюгового екскаватора. Він черпає породу, яка йде на промивання і збагачення.
У 1954 р. на новоствореному Іршинському РЕП розпочалися роботи зі спорудженням дослідної драги. На початку липня 1956 року таку плавучу установку на металічному понтоні ввели в експлуатацію. Це була дослідницька малолітражна електрична драга (МД-1) ємністю черпаків 50 літрів. На МД-1 уперше застосували дражний спосіб відпрацювання терасового розсипу із замкненим циклом водообороту та гідротранспортування пісків. Також уперше була відпрацьована технологія із збагачення ільменітових пісків на гвинтових сепараторах та отримання чорнового концентрату безпосередньо на дразі. Далі отриманий чорновий концентрат направлявся на берегову збагачувальну фабрику для доводки (кінцевої стадії технологічного процесу збагачення ільменіту, в результаті якої отримують кондиційний концентрат).

Продовження читай на сторінках газети “Прапор”.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *