Маємо право на власний вибір

На видному місці стоїть у Рижанах церква Різдва Пресвятої Богородиці. Без сумніву, вона – окраса села. Має церква більш як столітню історію. За час свого існування пережила вона і заборони, й утиски періоду войовничого атеїзму, вказівки і тиск влади… Але майже у всі часи її двері були відчиненими для вірян. І їхніми молитвами наша церква сьогодні – святе і благодатне місце.
Нині ми живемо в нових історичних реаліях. Згідно з Конституцією незалежної України, громадяни мають право на свободу совісті та віросповідання, а тепер уже – мати і свою самостійну Православну церкву України. На нашу думку – це так зрозуміло і правильно. Усі православні громадяни України у своїй державі мають свою церкву.
Згідно із прийнятими законодавчими документами, нікуди не зникне і УПЦ (МП), але вона отримає свою справжню назву – Російська православна церква (РПЦ) в Україні.
Свобода громадян України полягає в тому, що ми маємо право обирати, до якої церкви належати.
Першого лютого прихожани разом із парафіальною радою Рижанської церкви Різдва Пресвятої Богородиці зробили свій вибір. До храму зійшлося близько двох сотень вірян, які майже одноголосно заявили про перехід до Православної церкви України. (188 – за, 2 – проти, 2 – утрималося).

Продовження читай на сторінках газети “Прапор”.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *