Темпи медреформи в Іршанській ОТГ: за два місяці 60% жителів підписали декларації з сімейними лікарями

Іршанська територіальна громада об’єдналася у 2015 році та одна з перших в області долучилася до реалізації медичної реформи. За кошти Державного фонду регіонального розвитку та додаткові кошти з місцевого бюджету в амбулаторії провели комплексну термосанацію будівлі, утеплили стіни і фундамент, полагодили дах, вікна та двері

 

Наразі продовжується робота із населенням щодо підписанням декларацій із сімейними лікарями. За словами Олександра Набока, керівника Комунального неприбуткового підприємства “Іршанський центр первинної медико-санітарної допомоги”, до процесу підписання декларацій медколектив включився з вересня 2018 року, і за два місяці роботи вдалося охопити 60% всього населення громади.

 

“Секрет успіху простий – це співпраця з керівниками підприємств, де ми проводили інформаційну робота та укладали декларації, а також мобільні групи, що працювали у населених пунктах”, – розказав керівник медустанови.

 

Разом з тим управлінці громади та медичні фахівці стикаються з низкою проблемних питань і перешкод під час втілення медичної реформи. Про це повідомили учасники публічної консультації, яку організувала 6 грудня ГО “Центр UA” у партнерстві з Міністерством охорони здоров’я України за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні “U-LEAD з Європою”.

 

Відтак, як сказали медичні фахівці, реалізація державної програми “Сільська медицина” передбачає виділення 155, 5 млн грн. на впровадження медичної реформи у селах Житомирської області. Втім Іршанська ОТГ не отримала жодної копійки, що унеможливлює забезпечення установ необхідним для роботи медичним обладнанням:

 

 

“Медичним закладам не вистачає транспорту та комп’ютерної техніки для надання якісних послуг. Громаді потрібен механізм, який би допомагав забезпечити фахівців необхідним для роботи устаткуванням”, –  зазначив заступник голови Іршанської ОТГ зауважив Олександр Одноворченко.

 

В свою чергу Віталій Римар, радник з питань муніципальних послуг Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування, нагадав учасникам публічної консультації – реформування первинної ланки медицини підходить до завершення. Це означає, що з 2019 року розподіл фінансів буде відбуватися через головного розпорядника коштів – Національну службу здоров’я України, а не селищну раду.

 

Окремо лікарі зазначили, що існує потреба в додатковому навчанні медперсоналу працювати в електронній системі:

 

“Як буде запроваджена електронна карта, бажано, щоб до нас приїхали відповідні фахівці. Адже лікарям знадобиться допомога в налаштуванні різних програми і розумінні, як система працює. Тільки в такому випадку можлива висока ефективність роботи медичних фахівців ”, – підсумував Олександр Набока, керівник ЦПМСД.

 

Нагадаємо, громадська організація “Центр UA” у партнерстві з Міністерством охорони здоров’я України з листопада 2018 р. по січень 2019 р. проводить публічні консультації в об’єднаних територіальних громадах щодо втілення реформи охорони здоров’я на первинній ланці надання медичної допомоги.

 

Сергій ЯЦИК

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *