У Новій Боровій відбувся всеукраїнський семінар із енергоефективності та безпеки громад

Двадцять першого вересня у селищі Нова Борова відбувся другий семінар у рамках проекту «Марафон: енергоефективна та безпечна громада». Захід реалізовувася Асоціацією об’єднаних територіальни громад за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та проекту «Реформи у сфері енергоефективності» GIZ. На семінар прибули голови об’єднаних громад із різних областей України, представники бізнес-компаній у сфері будівництва та зв’язку. Хорошівський район представляли голова Новоборівської ОТГ Григорій Рудюк, заступник голови Хорошівської громади Василь Зіник.
У панельних дискусіях учасники обговорили «Дорожню карту» впровадження вдалих енергоефективних проектів у громадах; ЕСКО-механізм як новий інструмент підвищення енергоефективності; особливості фінансування заходів із підвищення енергоефективності в бюджетній сфері та енергоефективну термомодернізацію будівель: від проектування до реалізації; безпечне місце як запорука комфортного проживання в громаді та інноваційні рішення для створення безпечного середовища.
До уваги учасників проектний менеджер Анна Матвієнко представила кращі практики Новоборівської громади, які були зроблені у сфері енергоефективності та безпеки із залученням грандових коштів. Зокрема, проведено термосанацію бюджетних установ, замінено вікна на енергозберігаючі у Фасівському ФАПі та Небізькому дитячому садочку, модернізовано систему опалення в приміщенні Кропивнянської школи, замінено лампи вуличного освітлення на ледівські. За програмою «Питна вода» замінено старі насоси на сучасні на КНС. Безпека жителів є одним із пріоритетів роботи громади, тому було створено місцеву пожежну охорону, відкрито одну з перших в області поліцейську станцію, встановлено вуличне відеоспостереження, постійно проводиться навчання різновікових груп жителів навичкам безпечної поведінки.
Окрім цього, відбулось засідання секторальної платформи «Безпека в громаді» Асоціації ОТГ, де обговорили проект Закону України «Про муніципальні відходи». Голови громад Житомирської області озвучили ряд наболілих питань, із якими їм доводиться стикатися, одне з яких – утилізація відходів від каменепереробних підприємств, та внесли конкретні пропозиції щодо деяких статей закону.
Затим голова Новоборівської громади Григорій Рудюк показав учасникам семінару дитячий садочок «Казка» і гімназію, де було проведено термосанацію будівель, нещодавно відкриті поліцейську станцію й «HUB безпеки та вільного простору» для молоді селища.
Ірина Сівінська.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *