Основне завдання – працевлаштувати безробітних

Служба зайнятості в Україні як швидка допомога для тих, хто потребує працевлаштування, хто з якихось причин втратив роботу і хоче знайти своє місце у суспільній системі створення матеріальних і духовних цінностей. У цьому всім допомагають працівники центрів зайнятості.
У нашому районі Хорошівську районну філію Житомирського обласного центру зайнятості очолила Оксана Олександрівна Альбрехт. У зв’язку з наближенням професійного свята – Дня соціального працівника України – беремо інтерв’ю в директорки філії та хочемо дізнатися про основні досягнення і проблеми в роботі очолюваного нею колективу.
– На сьогодні проблема безробіття є однією із ключових у державі.
Яка ситуація у нашому районі, що робить служба за-йнятості в цьому напрямку? Як налагоджена співпраця з роботодавцями?
– Мати гідну роботу з достойною зарплатою – це мрія, мабуть, кожного повнолітнього українця.
На даний час основна тенденція сучасного ринку праці полягає в тому, що чисельність безробітних як в Україні в цілому, так і в нашому районі зменшується, а кількість вакансій зростає. У порівнянні з минулим роком кількість безробітних, які перебували на обліку в службі зайнятості, зменшилась на 427 осіб.
На кінець вересня на обліку у Хорошівській районній філії Житомирського обласного центру зайнятості перебувало 1339 безробітних, із яких працевлаштовано 418 громадян.
Хорошівська філія проводить інформаційно-роз’яснювальну діяльність щодо стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць для працевлаштування громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, та створення нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва шляхом компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Так, протягом 9 місяців 2018 року п’ять роботодавців, підприємства яких відносяться до пріоритетних видів економічної діяльності, отримали компенсацію єдиного соціального внеску за п’ять працевлаштованих безробітних осіб.
На замовлення роботодавців безробітні мають можливість взяти участь у роботах тимчасового характеру. Впродовж січня-вересня 2018 року участь у роботах тимчасового характеру взяли 64 безробітні особи. Вони працювали на підсобних роботах у цехах з виробництва столярних виробів, каменепереробному цеху та виконували сільськогосподарські роботи.
Наша філія здійснює стажування безробітних на виробництві. Упродовж січня-вересня поточного року проходили стажування 56 безробітних безпосередньо на робочих місцях підприємств, організацій, установ.
– Кого ж потребують роботодавці? Який середній розмір заробітної плати вони пропонують?
– Кількість вакансій за останній рік зросла. У базі даних тепер близько 130 вільних робочих місць по району. Ми також маємо інформацію про вакансії в межах всієї України. Поки що є чималий дисбаланс на ринку праці, проте нам є що людям запропонувати, а їм – із чого обирати. Середній розмір заробітної плати за наявними вакансіями складає 4 тис. грн.
Сьогодні ринок праці найбільше потребує фрезерувальників, полірувальників технічних каменів, електрозварників, слюсарів, токарів. Є попит на фахівців сфери послуг: продавців, водіїв, кухарів, офіціантів, сестер медичних.
– Яким чином здійснюється підбір претендентів на заявлені вакансії? Чи здійснюється відповідне професійне навчання?
– Одним із методів підбору претендентів на заявлені вакансії є проведення профвідбору за визначеними роботодавцем вимогами з використанням психологічних тестів та методик. За січень-вересень 2018 року проведено профвідбір на замовлення роботодавців для 49 безробітних.
Філія здійснює інформування роботодавців та шукачів роботи про можливості професійного навчання безробітних на базі центрів професійно-технічної освіти служби зайнятості. У профінформаційному секторі та секторі взаємодії з роботодавцями розміщені графіки на навчання в ЦТПО на 2018 рік. Упродовж звітного періоду проходило профнавчання у Рівненському ЦПТО 56 безробітних за навчальною програмою «Спеціальне навчання та повторна перевірка знань для працівників котелень» та 3 безробітних за навчальною програмою «Підприємець-початківець».
Здійснюється професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних відповідно до потреб ринку праці, в тому числі за індивідуальними навчальними планами та програмами і шляхом стажування. Протягом січня-вересня 2018 року проходили профнавчання 115 безробітних, серед них шляхом стажування – 56 осіб.
– Як сьогодні Хорошівська філія співпрацює з об’єднаними територіальними громадами та сільськими радами району?
– Налагоджено співпрацю з об’єднаними територіальними громадами, сільськими радами щодо вирішення актуальних проблем ринку праці.
Упродовж січня-вересня 2018 року укладено з ОТГ, сільськими радами 32 договори на проведення громадських робіт. Взяло участь у громадських роботах 107 безробітних осіб, серед яких – 81 жінки, 20 – особи віком до 35 ро-ків та 77 – особи, що проживають у сільській місцевості. Безробітними відпрацьовано 971 людинодень, на оплату праці затрачено 139,5 тис. грн, в т.ч. з Фонду – 69,8 тис. грн, із місцевого бюджету – 69,8 тис. грн.
Продовжується робота щодо оновлення паспортів сільських населених пунктів.
– Які сучасні технології у своїй роботі використовує філія?
– Від початку цього року було запроваджено сучасні сервіси: профілювання безробітних і соціальний супровід за підходом кейс-менеджменту.
Упроваджуються інноваційні підходи на засадах рекрутингу, нові онлайн – сервіси, налагоджується комунікація з роботодавцями щодо підбору персоналу шляхом електронного спілкування.
Працює інтернет-ресурс з електронними кабінетами для роботодавців і шукачів роботи.
– Як ви сприяєте працевлаштуванню громадян, що мають додаткові гарантії у працевлаштуванні, зокрема учасників АТО ?
– Наш колектив сприяє працевлаштуванню громадян, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні, в тому числі людей з інвалідністю, зокрема випускників центрів професійної реабілітації інвалідів, дотримуючись норм соціальних гарантій, відповідно до їх професійних навичок, знань, рекомендацій медико-соціальних експертних комісій та з урахуванням власних побажань. За направленням філії працевлаштовано 182 безробітних із числа осіб, що потребують додаткових гарантій, та 20 осіб з інвалідністю.
Надаються профорієнтаційні послуги соціально вразливим верствам населення, в тому числі особам з інвалідністю, з урахуванням їх особистих потреб, ступеню втрати здоров’я, обмеження життєдіяльності та потреб ринку праці. Усього таких послуг надано 8537, охоплено 5000 осіб, в тому числі 174 особи з інвалідністю отримали 428 профорієнтаційних послуг.
Для безробітних із числа демобілізованих учасників АТО проводяться профорієнтаційні заходи, зокрема семінари та тренінги, метою яких є успішна професійна реалізація в мирному житті. З початку року 19 учасників АТО отримали 50 профорієнтаційних послуг. Один учасник АТО пройшов профнавчання за направленням служби зайнятості.
Здійснюються заходи щодо сприяння зайнятості внут-рішньо переміщеним особам та військовослужбовцям-учасникам АТО, зокрема шляхом залучення їх до підприємницької діяльності. За січень-вересень 2018 року одна особа з числа учасників АТО отримала одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.
– У першу неділю листопада відзначається День працівника соціальної сфери. Що Ви, Оксано Олександрівно, хотіли б побажати своїм колегам?
– Від щирого серця вітаю із професійним святом людей, чия праця сповнена гуманізму, милосердя і тепла – працівників соціальної сфери! Це свято тих, хто постійно опікується проблемами людей, забезпечує їхні потреби.
Шановні колеги, переконана, що нам вистачить снаги, витримки та професіоналізму для подолання всіх труднощів у справі поліпшення добробуту населення нашого району, соціального захисту тих, хто його потребує.
Зичу усім працівникам соціальної сфери міцного здоров’я, добробуту, злагоди і домашнього затишку, звершення задумів, невтомного творчого пошуку, подальших успіхів у поліпшенні соціального захисту населення.
Нехай компетентність, працьовитість, душевне тепло і надалі служитимуть людям, а свято принесе усвідомлення своєї причетності до великої справи соціального захисту людини.
Хай невичерпною буде чиста криниця душ, а заслужена шана додасть сил і наснаги на нові здобутки у справі, яка перетворилася на нелегку, але щасливу долю.
Інтерв’ю записала Ірина Сівінська.
На фото: колектив Хорошівської філії
Житомирського ОЦЗ.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *