Із сесійної зали районної ради

18 вересня відбулась вісімнадцята сесія Хорошівської районної ради сьомого скликання. Традиційно перед початком роботи пленарного засідання голова ра-йонної ради Андрій Ющенко та голова райдержадміні-страції Галина Ширченко вручили грамоти. За вагомий внесок у розвиток юнацького спорту громад вони нагородили тренера-викладача спортивної школи «Іршанськ» Віктора Панченка та тренера-викладача відідлення футболу Хорошівської дитячо-юнацької спортивної школи Олега Черниша. Вручили Грамоту облдержадміністрації за участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Кращий держслужбовець» головному спеціалісту служби у справах дітей райдерж-адміністрації Оксані Роговій.
На порядок денний сесії вносилось одинадцять питань, зокрема: інформація Коростишівської місцевої прокуратури щодо результатів діяльності у Хорошівському районі, інформація про стан злочинності на території району за 9 місяців, внесення змін до районного бюджету на 2018 рік, затвердження розпоряджень голови РДА та голови районної ради, встановлення пільг учасникам АТО, затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок підприємств та інші.


Прокурор Коростишівської місцевої прокуратури Антон Лозовик у своєму виступі зазначив:
– Згідно з положеннями Конституції України, прокуратура більше не виконує функцій з представництва інтересів громадян у суді, дані повноваження передані до інших органів та служб, у тому числі перебувають у компетенції центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Прокуратура й надалі здійснює у виключних випадках функцію представництва інтересів держави в суді. Так, Коростишівською місцевою прокуратурою ініційовано звернення до суду з позовом до ТОВ «Партнер» (територія Радицької сільської ради) про стягнення заборгованості за користування земельною ділянкою. Лише внаслідок втручання прокуратури підприємство у березні цього року сплатило заборгованість у розмірі понад 133 тис. грн.
Лише внаслідок звернення прокуратури з позовом до суду у травні сплачено борг за користування земельною ділянкою в сумі 197 тис. грн ТОВ «НАСА Граніт» (територія колишньої Добринської сільської ради).
У серпні поточного року за рішенням суду стягнуто борг з орендної плати за користування земельними ділянками ТОВ «Кутузівська СЕС» (територія Хорошівської ОТГ) в сумі 234,6 тис. грн.
Прокуратура вжила заходів представницького характеру з питань здійснення якісного ремонту дорожнього покриття. У вересні закрито провадження у справі за позовом прокурора до Топорищенської сільської ради та ПП «Євробуд 9» у зв’язку з добровільним збільшенням гарантійного строку служби відремонтованого дорожнього покриття вказаним підприємством. На даний час перебувають на розгляді в судах 4 позови керівника прокуратури у бюджетній, природоохоронній та земельній сферах. Оскільки наповнення бюджетів усіх рівнів є пріоритетом діяльності як органів місцевого самоврядування, так і державної влади. Слід активізувати позицію територіальних громад з подачі документів до Хорошівської районної державної адміні-страції про нарахування збитків за фактами використання земель без правовстановлюючих документів за межами населених пунктів та вживати заходів до нарахування збитків суб’єктам, які ухиляються від укладення договорів оренди землі в межах населених пунктів, реагувати на випадки самовільного захоплення земель та інші порушення земельного законодавства, – сказав він.
На сесії доповідав начальник служби превенції Хорошівського відділення поліції Олександр Кальватинський. Зокрема він сказав:
– За 9 місяців до Хорошівського відділення поліції надійшло 3163 заяви і повідомлення про злочини та події, відповідно за минулий рік – 2816. Аналізуючи стан злочинності на території району, можна стверджувати, що загальний рівень у порівнянні з аналогічним періодом минулого року підвищився. Кількість зареєстрованих кримінальних правопорушень становить 291 проти 262 минулого року. З числа зареєстрованих кримінальних проваджень оголошено про підозру за 117 злочинами (епізодами). У минулому році їх було 108. Закінчено досудове розслідування за 370 кримінальними провадженнями. З них направлено до суду з обвинувальним актом або за угодою 118, закрито 171 про-вадження. Встановлена сума збитків складає 305 426 грн, із яких відшкодовано 75 053 грн.
Упродовж вказаного періоду зареєстровано особливо тяжких злочинів – 6 (4 особи встановлено), тяжких – 123 (38 осіб встановлено), середньої тяжкості – 109 (45 осіб встановлено). Скоєно злочинів проти життя та здоров’я особи – 21 (розкрито 11), з них умисних убивств – 0, тяжких тілесних ушкоджень – 0, Злочинів проти власності – 206 (розкрито 76), з них розбій – 1 (розкрито 1), грабіж – 6 (розкрито – 5), краді-жок – 186 (розкрито – 62), незаконних заволодінь транспортними засобами – 7 (розкрито – 3), шахрайство – 11 (розкрито – 8). Злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів – 1 (розкрито – 0). Злочинів, пов’язаних із незаконним поводженням зі зброєю – 7 (розкрито – 4). Порушення правил дорожнього руху – 4 (розкрито – 0), зґвалтувань – 2 (2), хуліганство – 4 (розкрито – 1).
Упродовж поточного періоду неповнолітні скоїли 4 злочини. Під час проведення превентивних заходів та профілактичних відпрацювань у районі працівники відділення поліції виявли 1716 адміністративних правопорушень. Під час профілактичних відпрацювань вилучено 1 самогонний апарат, 128 л самогону та 880 л самогонної закваски.
У Хорошівському відділенні поліції на обліку перебуває 174 особи, з них раніше судимих – 33, у тому числі за вчинення насильства в сім’ї – 78, – повідомив він.
Депутати, розглянувши та обговоривши внесені питання порядку денного, прийняли позитивні рішення. Окрім цього, доручили виконавчому комітету районної ради підготувати проект звернення до сільських і селищних рад району щодо спільних дій з профілактики злочинності та охорони громадського порядку на вказаних територіях. Встановили пільгу учасникам АТО, які проживають на території району, звільнили від плати за послуги: «Попередній профілактичний медичний огляд для отримання посвідчення водія транспортних засобів».
Ірина Сівінська.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *