Скажи «ні» домашньому насильству

Щороку в Україні від домашнього насильства гине 600 жінок. Кожного дня поліція фіксує 348 випадків домашнього насильства, жертвами якого у 70-80% стають жінки. У поліцію звертається лише 10-15% потерпілих. Лише 10% з 1 мільйону українок приймають важке для себе рішення – говорити про це. Головною причиною такого стану речей є те, що у суспільстві живе міф, що насильство в сім’ї – це не злочин. Чи насправді це так? Як вберегтись від цього? Як допомогти жінкам, що потрапили у подібну ситуацію?

27 вересня у приміщенні Хорошівського будинку культури відбулась «Зустріч для небайдужих жінок», метою якої було висвітлення та обговорення дуже важливої та болючої для нашого суспільства теми домашнього насильства. На тренінгу були присутні жінки, що представляли різні сфери діяльності селища, – самодостатні та успішні. Вони обговорювали форми та причини домашнього насильства, а також ділились пережитим досвідом. У процесі діалогу учасниці обговорювали не просто проблему насильства, а шляхи і способи зміни ставлення суспільства до нього. Разом із психологинею Веронікою Мишківською, представницями поліції також говорили про те, на що може сподіватись українська жінка з прийняттям новацій у законодавстві України. Адже із сьомого січня 2018 року набрав чинності Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству». У законі прописані визначення та види насильства, на кого поширюється дія законодавства та заходи щодо протидії домашньому насильству.

Приємним сюрпризом для учасниць «Зустрічі» стала присутність фотохудожниці Ірини Кульбовської, котра провела фотосесію для трьох жінок, які виявили бажання, подарувала море приємних емоцій і відчуття краси та впевненості у собі. Зазначимо, що фотографії учасниць будуть відібрані для фотовиставки «Вони подолали насильство», що проходитиме у Житомирі.

Захід проводила Житомирська обласна асоціація фахівців соціальної сфери спільно з Управлінням патрульної поліції в Житомирській області, Департаментом патрульної поліції та в рамках проекту ЖОАФСС «Подолання домашнього насильства через інформування, взаємодію та ресурсність» і Програми IREX «Комунікаційна підтримка та залучення громадян до процесу реформ».

Варто зауважити, що тренінг у Хорошеві відбувся за ініціативи та завдяки організаційним заходам Благодійної громадської жіночої організації «Нитка Аріадни» (голова Галина Мінялук) та за сприяння Хорошівського будинку культури (директор Зофія Райковська).

Домашнє насильство по відношенню до жінки – це насильство, що здійснюється тільки тому, що жінка народилася в суспільстві, де вважається можливим та прийнятним таке насильство. Кожен із нас має змінювати ставлення до такої ситуації, не жити стереотипами, та, головне, не мовчати.

Якщо ви потерпаєте від домашнього насильства, – не мовчіть, зверніться до поліції, суду, органів опіки та піклування, служби у справах дітей, у громадські організації, служби підтримки постраждалих осіб, центри безоплатної правової допомоги. Вам обов’язково допоможуть.

Любов Дем’янчук.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *