«Я – не сам!»

16 вересня ми відзначали Всенародний день батька. На жаль, це свято ще не набуло статусу державного, проте його святкують щороку масовіше та активніше. Ми також не могли оминути його увагою. 
Батько. Яка роль його у вихованні дітей? Чи можна порівнювати батьківське і материнське виховання? Всі ці запитання споконвіків цікавили людство. І відповіді на них у кожного свої. Та беззаперечно велика шана тому батьку, котрий не просто заробляє гроші, а виховує своїх дітей, знає їхні звички, вподобання, підтримує та розвиває захоплення.
Особливої поваги заслуговують татусі, котрі через певні життєві обставини виховують свох діток самі. Тато-одинак. Такий статус у Хорошівському районі мають понад 20 батьків.
Є у нашому районі родини татусів-одинаків, котрі мають ще й статус багатодітних (3 і більше дітей). З однією із таких родин пропонуємо вам познайомитися.
У селі Жовтнівка є охайна хатинка, у якій уже кілька років триває ремонт. Господар – , будівельник за професією, все робить сам: і дах перекрив, і плитку кладе… Не все встигає одразу, проте працює вправно, акуратно і завзято. Звичайно ж, мусить молодий батько працювати за двох: і за тата, і за маму, яка нині з ними не проживає. Працює пан Юрій в Іршанському ГЗК машиністом промивальних машин.
Як тяжко не було Юрію Миколайовичу, та мусив кріпитися, відчай і страх змінити на відповідальність та ще більшу любов до діток. І, можливо, для повних сімей дещо незвично, та все ж побігло життя далі.
Хоч і неповна сім’я у Юрія Охрімчука, та багата: має він трьох чудових діток. Найстарша Настя навчається у п’ятому класі, має гарні оцінки; Діана – учениця четвертого класу, відмінниця. А наймолодший Євген – першокласник, юний артист. Діти і є найбільшим стимулом, радістю і сенсом життя тата-одинака.
Діти в родині Охрімчуків дуже творчі, співають, танцюють, активні у всіх шкільних та позашкільних заходах. Активний і тато, бо жодного зібрання чи шкільного свята не пропускає, цікавиться життям дітей та їхніми успіхами.
Хоча родина живе у Жовтнівці, до школи діти ходять у Рижани, а сам батько їздить на роботу в Іршанськ, – він іще возить діток у Хорошів на гуртки: Настю – у вокальний колектив «Кольорові пташки», а Діану – у дитячо-юнацьку спортивну школу на спортивну аеробіку.
Родина має статус багатодітної і, відповідно, повинна була б мати певні пільги, але все ж стикнулася із проблемою безкоштовного проїзду. Адже, як пояснили батьку, безкоштовно можна їздити лише раз на тиждень. Гуртки у дівчаток, як мінімум, двічі на тиждень, їх двоє, їхати треба туди і назад. Проїзд дітей обходиться батьку зовсім недешево. Така проблема, впевнена, є не лише у родини Ох-рімчуків, і вже давно потрібно піднімати питання про допомогу талановитим дітям із родин пільгових категорій, адже фінансова сторона питання може зруйнувати дитячі мрії.
Та не лише в клопотах проходить життя багатодітного татуся. Сам Юрій – завзятий мисливець та рибалка – намагається завжди знайти час і для власних уподобань. Рибалити дуже любить і маленький Женя, він залюбки перейняв татове захоплення та вже не поступається йому у вправності. Усе літо діти проводили біля річки, купалися, засмагали. Настя їздила відпочивати в табір.
Сам Юрій Миколайович каже: «Я не сам. Мені в усьому допомагають мої дівчатка. Вони і господарюють, і куховарять, і підтримують».
Величезної поваги заслуговує життєвий приклад татуся. Не кожна повна сім’я так турбується й приділяє увагу власним дітям, не кожна мама так любить своїх дітей, як цей 40-річний чоловік.
Щиро дякуємо Юрію Охрімчуку за його труд і самовіддачу, хоч сам він вважає своє життя обов’язком кожного батька. Бажаємо йому витримки, сили, терпіння і, звичайно, фінансової підтримки від держави.
Нехай Юрій Миколайович буде прикладом справжнього батька усім нам, а ми пам’ятатимемо і виконуватимемо обов’язки батьків відповідально і з любов’ю.
Любов Дем’янчук.
На фото Володимира Бєлозерова: Юрій Охрімчук із сином Євгеном.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *