І знову «Райдуга». Ласкаво просимо, друзі!

14 вересня у селищі Іршанську відбудеться традиційний, уже 15-тий, обласний фестиваль творчості дітей з обмеженими можливостями «Райдуга-2018». Цьогоріч організаторами благодійного заходу виступають – філія «Іршанський ГЗК» ПАТ «ОГХК», департамент праці, соціальної та сімейної політики Житомирської ОДА, управління освіти і науки Житомирської ОДА, Іршанська селищна рада ОТГ, профспілка працівників філії «Іршанський ГЗК», громадська організація «Іршанський актив».
Історія «Райдуги» розпочалася 14 вересня 2003 року. Саме тоді в Іршанську пройшов перший благодійний фестиваль. Його натхненником та генеральним спонсором став трудовий колектив та профспілка Іршанського гірничо-збагачувального комбінату. Ідея свята запозичена у Чехії, де у місті Пшеров десятки років проводиться фестиваль «Мости». Він має міжнародний статус і збирає тисячі людей із багатьох країн Європи. Іршанські діти, учасники художньої самодіяльності також брали участь у цьому фестивалі. Слід сказати, що хімічний комбінат «Прехеза» із цього міста є давнім та надійним партнером Іршанського ГЗК.
У «Райдузі-2003» взяли участь хлопці та дівчата лише з Володарсько-Волинського та Коростенського районів. Через декілька років «Райдуга» стала обласним святом. Уже у 2007 році на форум прибули колективи інтернатів Бердичева, Житомира, Потіївки, Тетерівки, Березівки, Червоноармійська, Лісівщини, Ковалів, Нової Борової, і він перейшов у статус обласного рівня. Тоді районна газета «Прапор» писала таке: «Укотре фестиваль підтвердив небайдужість до проблем дітей з обмеженими можливостями, та можливість дітям спілкуватись, взнавати багато цікавого один про одного, знаходити нових друзів і найголовніше – дає можливість дітям-інвалідам довести, що вони є талановитими і обдарованими особистостями».
Нещодавно в Іршанську відбулася нарада з питань проведення «Райдуги-2018». Розглядались та обговорювались положення, програма, кошторис фестивалю. Вирішено, що мистецький захід пройде на базі Палацу культури та спорту філії «Іршанський ГЗК» ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія». 250 учасників з’їдуться з усієї Житомирщини, аби продемонструвати свої творчі можливості – будуть танцювати, співати, читати вірші та покажуть свої творчі доробки, усім, хто завітає на свято. Координуватиме роботу громадська органі-зація «Іршанський актив» (керівник Руслана Примасюк).
І цього року організатори звертаються до небайдужих людей підтримати талановитих дітей, сприяти у проведенні свята та просять долучитися до більш якісного проведення фестивалю. Контакти ГО «Іршанський актив»: (04145) 45-3-29; 067-266-44-39, е-mail: i.aktyv@gmail.com.
… І знову ангели опустяться з небес, щоб допомогти дітям з обмеженими можливостями виявити свої таланти та вкотре подякувати його організаторам, благодійниками за доброту і тепло сердець.
Олександр Голяченко, краєзнавець.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *