Взірець людини величезної працездатності

У Грушках нашого героя односельці знають не тільки як вправного господаря, успішного сім’янина, а й відповідального і вимогливого працівника. До нього і нині біжать сусіди щовесни і щоосені за допомогою, бо має у господарстві коня: виорати города, відорати картоплю, прорихлити землю тощо…

Сімдесят років тому на початку вересня у мальовничій Березівці в багатодітній родині народився хлопчик Миколка. Закінчивши восьмирічку він пішов працювати у колгосп «Маяк», де виконував різну роботу. Наситившись важкою селянською працею юнак вирішив здобути професію. При Житомирському ДОСАФі закінчив курси водіїв.
Згодом військова сурма покликала Миколу Миколайовича Мудрого до лав Радянської Армії. Відслуживши він вирішив повернутись у рідне село. І життя потекло звичним руслом: робота, клопоти по господарству, облаштування обійстя…
В один із осінніх вечорів юнак із друзями вирішили відвідати Грушківський будинок культури. Тут на нього чекала доленосна зустріч із майбутною дружиною Євгенією.
У 1972 році вони одружилися. Виховали троє дітей, дали їм гарну освіту. Старший син Микола проживає у рідному селі, працює, як і батько, ремонтувальником русловини Коростенського міжрайонного управління водного господарства. З перших днів антитерористичної операції пішов захищати кордони рідної держави. Є учасником бойових дій. Він має активну громадянську позицію, за що односельці одноголосно довірили йому представляти свої інтереси у об’єднаній громаді. Дочки Людмила і Марина завжди брали приклад із своїх батьків. Створивши свої сім’ї, вони не забувають батькову науку, і передають її дітям.
Деякий час Микола Мудрий працював шофером у Володарськ-Волинському комунгоспі. Згодом перейшов працювати бригадиром будівельної бригади колгоспу. Понад 13 років працював оглядачем ГТС Коростенського управляння осушувальних (зрошувальних) систем. Неодноразово за сумлінну працю був нагороджений подяками і грамотами, має 46 років трудового стажу.
Кажуть, чоловік за життя має посадити дерево, виростити сина і збудувати дім. Старе, як світ, прислів’я. Не раз ми чули його від своїх батьків, дідів, прадідів… Однак, оглядаючись на прожиті роки, Микола Миколайович із гордістю може сказати, що садок гарний посадив, просторий будинок побудував і сина достойного виховав.
Щоденна праця, життєвий оптимізм та енергія не підпускають до нього старість. Нині він перебуває на заслуженому відпочинку, проте без роботи сидіти не може. Влітку із задоволенням працює на пасіці, вирощує городину, порається біля великого господарства, бо ж дітям і внукам хоче дати екологічно чисті продукти, вирощені з любов’ю.
– Наш батько – чудовий чоловік і дідусь, який все життя присвятив своїй родині, добрий сім’янин, чудовий господар. Живи ще довго на радість рідним. Спасибі, що бережеш і цінуєш свою сім’ю. Низько вклоняємося і щиро дякуємо за все, що ти для нас зробив і робиш, – каже дочка Людмила.
Таким постає перед нами ювіляр Микола Миколайович Мудрий, вправний господар та людина величезної працездатності, просто чуйний і щедрий чоловік. А чого ж побажати напередодні ювілею, як не здоров’я на сотню літ, достатку і благополуччя, та щоб серце залишалось відкритим для хороших справ.
Зичимо шанованому ювіляру козацького здоров’я, благополуччя в родині, витримки, наснаги й невтомності, життєвого оптимізму. Нехай усе зроблене з душею та натхненням повертається до Вас сторицею!
Марія Сидоренко.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

One Response to Взірець людини величезної працездатності

  1. Дорогий Микола вітаю тебе мій друже з круглим ювілеєм -днем народження. Бажаю тобі і твоїм рідним всього самого найкращого. В наших рідних Грушках одні ювілеї в тому числі і Будинку культури – в якому пройшла наша світла молодість!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *