Аграрії району завершують збір озимих зернових

Цьогоріч несприятливі кліматичні умови у липні не дали аграріям району у намічені строки в повному обсязі завершити збирання ранніх зернових. Роботи змістилися майже на два тижні. Попри примхи погоди, хлібороби злагоджено і відповідально проводять косовицю хлібної ниви.
За словами головного спеціаліста сектору агропромислового розвитку управління соціально-економічного розвитку райдержадміністрації Віктора Сергійчука, всього планується зібрати озимих зернових із площі 3360 га, у тому числі пшениці – 2600 га та жита – 760 га. Агропідприємства району вже обмолотили 1500 га пшениці. За попередніми даними, середня врожайність становить
25 центнерів з гектара, минулого року – 28,8 ц/га. Озимого жита зібрали з площі 500 га, середня врожайність культури становить 23 ц/га, у минулому році – 24,1 ц/га.
Робити прогнози щодо майбутнього врожаю – справа невдячна. Особливо це стосується аграрної сфери, яка майже повністю залежна від мінливих умов навколишнього середовища. Проте попередньо валовий збір озимих зернових у цьому році очікується на рівні 8,4 тис. тонн.
Перевірити хід збору врожаю головний спеціаліст Віктор Васильович виїхав у поля ТОВ «Діва-Агролан» (с. Солодирі). Працівники підприємства якраз завершували збір озимої пшениці. Новітні комбайни, якими керували досвідчені комбайнери Віктор Карбула і Валерій Макаров, швидко і якісно збирали зерно з поля. Поряд розмістились фури з причіпами, у які одразу з комбайнів зсипали зерно. Тут також була і цистерна з пальним, яким дозаправляли комбайни, щоб не переривати збір урожаю.
– ТОВ «Діва-Агролан» посіяло 333 гектари озимої пшениці сорту «Міда». За нашими підрахунками, урожайність склала – 30 центнерів з гектара. Хоч і була несприятлива погода, але ми майже весь урожай зібрали, – говорить представник підприємства Анатолій Нечипорук.
Наразі жнива проходять активно і з урахуванням погоди. До кінця місяця буде завершено збирання зернових культур і підведено остаточні підсумки щодо врожаю.
Ірина Сівінська.
На фото: Валерій Макаров, комбайнер ТОВ «Діва-Агролан» (с. Солодирі).

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *