З ВІРОЮ В МАЙБУТНЄ

7 липня 2018 року в селі Грушки Хорошівського району, в день Івана Купала вже вдруге, силами активістів громадської організації рибалок-любителів «Грушківський рибацький рай» було організовано і проведено святкування Дня рибалки. Власне даний захід додатково виступив і як своєрідне підведення підсумків річної діяльності ГОРЛ «Грушківський рибацький рай».

З зареєстрованих 110 членів ГОРЛ «Грушківський рибацький рай» в народному гулянні взяли участь переважна більшість. Всього ж на даному заході були присутні близько 500 чоловік: в основному жителі Грушок, навколишніх сіл, ті, кому не байдужа справа збереження природи (природних водойм), зокрема гості з різних куточків України – Хорошева, Іршанська, Бердичева, Житомира, Одеси, Херсона, Львова, а також з закордону – Ізраїль. Принагідно зазначимо, що активну участь як в гулянні 7 липня, так і на протязі року в діяльності ГОРЛ «Грушківський рибацький Рай» приймали представники жіночої частини організації, прекрасні рибалоньки, красиві креативні, азартні в рибальстві (і не тільки!) дівчата-молодиці Людмила Ушакова, Ольга Стельмащук, Рита Котвицька, Наталія Іванченко.

Високий рівень проведення торжества з нагоди «Дня рибалки» та річниці від заснування громадської організації був забезпечений вдалим розподілом обов′язків між фундаторами ГОРЛ «Грушківський рибацький рай» (загальна організація – П. Гринчук; концертна програма – М. Мудрий; буфет та смачні кулінарні вироби – П. Левченко). Варто також відмітити, що на території народного гуляння працювали два виїзних магазини. Спонсором (С. Савчук) дитячій частині присутніх безкоштовно було роздано морозиво; з боку ГОРЛ малеча пригощалась солодощами. В результаті дітям настільки сподобалось свято, що вони стали просити ведучих й надалі організовувати таке гуляння на селі кожної суботи.

Окрасою свята стали фігурки з надувних кульок, стилізовані під рибальську тематику. Приємне враження справляла фотозона, орієнтована на інформування громадськості за допомогою хештегу «#GrushkiFisherDau», завдяки чому люди з інших областей, регіонів могли дізнатись як про власне село Грушки, так і про ГОРЛ «Грушківський рибацький рай» (автор О. Стельмащук).

До речі, напередодні свята, вранці, з шостої по десяту годину на старому ставку силами ГОРЛ «Грушківський рибацький рай» було проведено змагання між рибалками на звання «Кращого рибалки села». В підсумку перше місце виборов В. Подкур, друге місце зайняв – В. Пасічник, третє – В. Розбицький. Переможці відзначені дипломами та медалями ГОРЛ «Грушківський рибацький рай».

Ведуча, Т. Тикуцька, вміло підкресливши значимість даного заходу для села, стисло ознайомила присутніх з програмою торжества. Далі слово для виступу було надане голові ГОРЛ «Грушківський рибацький рай» М. Мудрому, в якому він привітав присутніх з нагоди першої річниці діяльності організації, Дня рибалки, свята Івана Купала. Доповідач також коротко проінформував аудиторію про досягнення ГОРЛ, ознайомив з планами на майбутнє. Теплим словом та подяками співзасновниками ГОРЛ М. Мудрим та П. Гринчуком були відзначені спонсори товариства, а саме: С. Лисак – керівник ТОВ «Грін Ленд Славута»; Ю. Сорока – головний лісничий Хорошівського лісництва ДП «Пулинське ЛМГ»; Л. Шапіренко – директору Хорошівського бюро правової допомоги; С. Савчук. Цінними подарунками були відмічені учні Грушківської ЗОШ (директора М. Жуківська), які, будучи задіяними в в Еко-квесті, створили пагорб-візитівку села Грушки, а також взяли активну участь в благоустрої території навколо ставків, висадивши саджанці плодових дерев.

Крім того, нагороджено дипломами: за надання саджанців дуба та ялинки – Микола Біляченко, Максим Кубік; за виготовлення ліжок-диванів та надання їх для відпочинку ГОРЛ Микола Керпатий; за подарований телевізор – Андрій Колодій.

Були відмічені ті учасники товариства рибалок, які найбільш активно приймали участь у розбудові, на протязі звітного року, організації та створенні належних умов для її успішного функціонування, а саме: Володимир Бахур, Євгеній Ікерт, Олександр Янович (молодший), Юрій Стременко, Роман Крижов, Богдан Сума, Ігор Крижов, Володимир Ушаков, Іван Панасюк, Микола Мудрий (старший), Володимир Гринчук.

Для потреб будівництва навколо водойм, з метою створення належних побутових умов для чергуючи на ставках членів ГОРЛ, були надані інструменти та матеріали такими меценатами: компанією «Бригада», ТОВ «Жуки», магазином «Три Перці», Сергієм Чистяковим, Олексієм Рачинським, Олегом Устимовичем, Сергієм Ващенком.

Призом були відмічені: самий молодий, але надзвичайно активний, член ГОРЛ Володимир Бутрик; наймолодший рибалка на селі, нащадок рибальського роду Віталік Гаращук.

З нагоди річниці та свята присутніх привітала в.о. старости села Грушки Світлана Бахур.

Далі силами місцевих та запрошених колективів художньої самодіяльності, аматорів та школярів був даний концерт. Зокрема в ньому взяли участь:солістка Діна Когут; гуморист М. Бахур; танцювальний колектив школярів Грушківської ЗОШ; аматорський колектив с. Сколобів (керівник В. Подлазов); аматорський колектив с. Дворище (керівник Н. Сапожник); молодіжний колектив з Житомира «Бенджамін». Слід також відмітити вдало організовану та проведену естрадно-танцювальну частину свята (М. Мудрий, дует «Мрія» у складі Романа та Марії Ушакових). Зазначимо, що у виступах колективів художньої самодіяльності превалювали, поряд з народною та рибальською тематикою і мотиви свята Івана Купала.

Варто вказати на вагомий внесок та активну участь в проведенні народного гуляння Надії Перчук, Діани Вдовиченко, Діни Когут, Тетяни Тикуцької, Олександри Щирської, Людмили Беляк, Марини Стременко, Катерини Грищенко, Інни Гринчук. Не залишили гостей байдужими і смачні кулінарні шедеври: юшка по-Грушківські, картопля-фрі на диску, кабачкові деруни (виконавці Сергій Ващенко, Богдан Сума, Юрій Стременко, Олександр Гринчук) під пильним наглядом маестро кулінарії Павла Левченка.

В цілому торжество вийшло цікавим, різноманітним, ситим, з неймовірною кількістю позитиву, що сприяло гулянню до сходу сонця. На черзі – вирішення нових завдань, на досягнення яких мають бути спрямовані зусилля членів громадської організації: створення таких атрибутів як гімн, герб та прапор ГОРЛ «Грушківський рибацький рай», вихід в своїй діяльності на обласній та республіканський рівні, участь в змаганнях різного рівня рибалок-любителів, подальша робота по благоустрою водойм та прилеглих територій, благодійна діяльність. Громадська організація відчула свою силу, сповнена енергією, ентузіазмом, креативом, новими ідеями, що є запорукою подальшого розвитку та розквіту як власне організації, так і Грушківської громади.

З вірою в майбутнє!

Олександр Шевчук

Фото Ольги Стельмащук

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *