Будо-Рижани святкують Івана Купала 26 раз

У суботу в селі Будо-Рижани, в центрі села біля ставка, відбулося
традиційне свято Івана Купала – 26 раз підряд, яке зібрало жителів села та
гостей. Припадає свято Івана Купала на 7 липня- це одне із найпоетичніших народних свят, яке сягає своїм корінням у глибину віків.

У пору літнього сонцевороту, коли сонце в небі найвище, предки відзначали свято Купала – великий шлюб Бога літнього розквіту з життєдайною Богинею води. Вся природа буяє зеленню. Бог Купала благословляє зрілість усього сущого, а серця молодих і юних скріплює любов’ю. В дохристиянські часи – Купайла – одне з найвеличніших свят, а купальська пора вважається однією з найкращих для збирання квітів і трав. За народним повір’ям, лікарські трави тільки тоді й виявляють справжні цілющі властивості, коли вони зібрані в Купальську ніч, або рано-вранці з „іванівською” росою. Але найбільше сповитий легендами і переказами таємничий цвіт папороті, хто його знайде тому відкриються усі заховані скарби, а успіх і вдача будуть його постійними спутниками. В давнину казали, хто побачить цвіт папороті, тому відкриються всі знання, весь світ, людина повинна знайти в собі – оте духовне багатство. А для того, щоб щастя і любов супроводжували увесь рік, потрібно завершити обряд очистившись водою і вогнем. Існує повір’я, що пара, яка перескочить вогонь, не розірвавши рук буде завжди разом і житиме щасливо. Основна обрядова страва в цю пору- вареники з ягідками: вишнями, черешнями, суницями, малиною, порічками. У цей купальський період Земля-Мати має найбільш чародійну силу, яку віддає всім, а вогонь і вода -велику життєдайну, всеочищувальну й цілющу силу. Захід розпочинають ведучі: Анастасія Дмитрова та Анна Кучер, готуються до виходу казкові герої: Чаклун-Олексій Ренкас, Водяник- Максим Васянін,
Лісовик – Руслан Кучер, Русалочки – Богдана Остапчук та Іванна Яремчук,
Відьма-Антоніна Ренкас. З привітальним словом виступила сільський голова Тамара Яремчук. Низочку купальських пісень подарувала присутнім жіноча вокальна група „Берегиня” у складі Катерини Ничипоренко, Тамари Торохтій, Людмили Чевпотенко, Лідії Ющенко, Тамари Яремчук та Марії Прокопчук.

Свято підготували та провели новопризначена завідуюча клубом села Будо-Рижани Людмила Дмитрова та завідуюча клубом села Радичі Марія Прокопчук. Незабутні хвилини задоволення подарувала молода артистка Іванна Яремчук, за що отримала бурхливі глядацькі оплески та квіти. Вже далеко за північ, але ще горить купальське вогнище, через яке стрибають закохані пари, а святкова дискотека в розпалі.

Музичний супровід свята здійснював гурт „Обрій” із села Кропивня.

Сільська рада висловлює щиру подяку за надану фінансову допомогу у
проведенні свята ТОВ „Агріс Полісся”.

Людмила Яремчук

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *