У Дворищах звичаєм стало вітати усіх на Івана Купала!

За давнім звичаєм, 6 липня у Дворищах відзначили наймістичніше та найромантичніше свято Івана Купала – одне із найдревніших і найцікавіших літніх свят наших предків. Це день літнього сонцестояння, а також свято молоді, сонця, землі, води і вогню, свято ворожіння на кращу долю.
Дівчата готувались до свята заздалегідь – плели собі купальські віночки. Хлопці приносили купальське дерево – Марену, прикрашену стрічками та квітами.
І почалося купальське дійство… Пісні, танці, веселі жарти, ворожіння на вінках та інші купальські обряди – все було на нашому святі. В концертній програмі брали участь вокальна група «Купава» (керівник – Н. Сапожник), танцювальний колектив «Зорепад» (керівник, – Л. Федоренко), солісти – Ю. Рожок, Л. Романюк, М. Двораченко, Л. Ковальчук, ведучою на святі була Віта Парандюк. До пізної ночі танцювали дворищани та гості села під музичний супровід Юрія Рожка, Миколи Мудрого, Василя Іщука, Василя Сапожника.
Відшуміло купальське свято, залишивши після себе гарний настрій та приємні спогади. Хочу висловити щиру подяку всім, хто брав участь у святі, особливо нашій славній молоді та музикантам.
Наталія Сапожник, директор БК с. Дворище.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *