Про титанодобувників

У неділю в Україні відзначатимуть професійне свято працівники металургійної та гірничодобувної промисловості. У нашому районі є кілька потужних підприємств, трудові колективи яких будуть вшановувати саме цього дня.
Сьогодні коротко познайомимо читачів «Прапора» зі станом речей на таких титанодобувних підприємствах як ТОВ «Межиріченський гірничо-збагачувальний комбінат» та ТОВ «Валки-Ільменіт».
Ці підприємства працюють на території Іршанської, Новоборівської ОТГ Хорошівського району та Лісовщинської сільради Коростенського району уже понад 15 років. Незважаючи на деякі об’єктивні труднощі – працюють, дають роботу сотням людей, здійснюють вагомі відрахування до бюджетів різних рівнів і з упевненістю крокують у майбутнє, з надією на розвиток і примноження потужностей.
Наша кореспондентська група побувала на території кар’єру «Ісаківський» Межиріченського ГЗК напередодні свята. Ми побачили, як два величезних крокуючих екскаватори ЕК 10/70 своїми ковшами видобували ільменітові піски. Поруч працювали два гідромонітори, які цей видобутий із надр землі пісок змішували з водою і з потужною силою через трубопровід протяжністю близько півтора кілометра подавали суміш на збагачувальну фабрику на території кар’єру.
Звичайно, для людей, які це бачать уперше – видовище вражаюче. Машиністи в кабіні велетня-екскаватора здаються маленькими. Проте саме вони є повелителями цієї могутньої і складної машини, у якої лише стріла має 70 метрів. Тут дійсно приходять думки про велич і силу людського розуму й волі.
Територією кар’єру ми пересувалися на виробничому УАЗику, а «гідом» у нас був дуже приємний у спілкуванні і ввічливий молодий чоловік Микола Валерійович Коваленко – майстер з підготовки виробництва, а в даний час він ще й виконував обов’язки начальника виробництва на період відпустки керівника Південної та Ісаківської дільниць Межиріченського ГЗК Івана Віталійовича Ганжі.
Ми познайомилися з екіпажем одного із крокуючих екскаваторів. Це машиніст Михайло Володимирович Кухтицький (на фото зліва) та Сергій Миколайович Стасюк. Михайло Володимирович проживає у Жовтнівці. За своєю першою спеціальністю – ветеринар. Проте доля розпорядилася так, що довелося змінити роботу. Пішов працювати в гірничо-добувну промисловість, освоїв роботу машиніста крокуючого екскаватора і вже понад 11 років сумлінно працює в Межиріченському ГЗК. Сергій Миколайович – житель Іршанська. Роботі з добування ільменіту присвятив понад 30 років життя. У МГЗК працює понад 5 років. Невеличкий колектив екскаватора дружний і працює злагоджено. Робота складна і відповідальна, тому взаємодопомога і взаєморозуміння завжди потрібні.
Ми поспілкувалися й із керівництвом цих гірничо-добувних підприємств – директором ТОВ «Межиріченський ГЗК» Сергієм Петровичем Сахненком та директором підприємства ТОВ «Валки-Ільменіт» Іваном Костянтиновичем Бондарем.
Вони надали нам важливу інформацію про роботу підпорядкованих їм підприємств.
Можемо доповісти читачам, що на Межиріченському ГЗК мають роботу понад 400 робітників, а на ТОВ «Валки-Ільменіт» – понад 140. Це при тому, що обидва підприємства потребуть ще чимало робочої сили. Середня заробітна плата на обох підприємствах, наприклад, за червень цього року склала понад 11 тисяч гривень.
Обидва підприємства сплачують податки, обов’язкові платежі та збори до бюджетів різних рівнів. Наприклад, за минулий 2017 рік Межиріченський ГЗК сплатив до бюджету понад 24,9 млн гривень, а ТОВ «Валки-Ільменіт – майже 12 мільйонів. За 5 місяців 2018 року – відповідно 19,8 мільонів та близько 4 мільйонів.
Обидва підприємства здійснюють вагомий внесок у розвиток населених пунктів та територіальних громад, з якими співпрацюють і на чиїх територіях розміщені виробничі потужності.
Лише за 2017 рік та за 5 місяців 2018 року обидва підприємства надали вагому благодійну допомогу на користь місцевих територіальних громад та бюджетним організаціям Хорошівського і Коростенського районів. По ТОВ «Валки-Ільменіт» сума такої допомоги за вказаний період складає близько 50 тисяч гривень. Це допомога Шершнівській, Меленівській Стремигородській сільським радам, ремонт доріг у Коростенському райо-ні. У Новоборівській громаді – надання ковроліну та алюмінієвого кутника для Новоборівського будинку культури, надання техніки для потреб селищної ради, надання відсіву для підсипання дороги в с. Луковець, надання дров для Новоборівського ліцею, комплекту меблів для Новоборівського комунального підприємства, м’ячів для футбольної команди «Оріон».
ТОВ «Межиріченський ГЗК» за вказаний період здійснив благодійної допомоги на суму близько 200 тисяч гривень. Це й надання автобуса для проведення футбольних матчів командами Іршанська, Нової Борової та Стремигорода на виїзних матчах у містах Радомишль, Лугини, Нова Борова, Овруч, Ружин, Довбиш, Черняхів, Баранівка, та селах Стремигород, Ушомир, Михайлівка, а також надання автобуса для підвезення педагогів та учнів Добринського НВК.
Це допомога в ремонті та зачистці від снігу доріг, надання техніки для Іршанського комунального підприємства та Садівничого товариства, автотранспорту для райвійськкомату, надання різного виду допомоги навчальним закладам, обрізання дерев і багато іншого.
Як бачимо, що підприємства не лише забезпечують людей роботою, поповнюють бюджет, а й несуть вагоме соціальне навантаження.
У переддень професійного свята керівники підприємств ТОВ «Межиріченський ГЗК» Сахненко С.П. та ТОВ «Валки-Ільменіт» Бондар І.К. щиро вітають усіх працівників-титанодобувників з Днем металургійної та гірничодобувної промисловості. Висловлюють подяку за сумлінну працю, внесок у розбудову підприємств і галузі. Хай над усіма буде мирне небо, хай буде сповненим радості й гарних здобутків кожен прожитий день. Хай процвітає кожна родина і наша держава Україна!
Надія Панченко.
Фото Ірини Сівінської.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *