Хорошівський народний хор української пісні виступав у Білорусі

На запрошення Єльського районного відділу культури Гомельської області Республіки Білорусь третього липня із культурним візитом у Єльському районі з нагоди святкування Дня незалежності Білорусі побував колектив народного хору української пісні при Хорошівському будинку культури та інші художні колективи цього закладу.


Наш район і Хорошівська селищна рада уже багато років має тісні офіційні та культурні зв’язки з Єльським районом білоруської Гомельщини.
Ініціаторами та організаторами чергового візиту народної дипломатії до братньої республіки у складі понад тридцяти учасників та учасниць стали начальник відділу культури Хорошівської селищної ради Олег Шишук та директорка Хорошівського будинку культури Зофія Райковська, які й очолили делегацію.
Колектив народного хору взяв участь у врочистій ході на головній площі міста Єльська (йшли в українських костюмах і попереду групи несли український прапор та коровай) та став учасником урочистих заходів і офіційної концертної програми з нагоди державного свята Білорусі. Хлібом-сіллю побратимів із України особисто зустрічав мер міста Єльська. Наші земляки теж вручили білорусам запашний український коровай. Гасло «Слава Україні! Героям слава!» голосами хористів линуло з основної сцени в центрі міста під дружні оплески господарів.
Після участі в основній частині заходів народний хор української пісні під керівництвом Любові Пастушенко (блискучий музичний супровід на баянах хору забезпечили Сергій Борович та Юрій Олексієнко), гурт «Хорошки» під керівництвом Марії Жеревко, ансамбль «Лілея» під керівництвом Ірини Слобожан, гурт «Мріяни» під керівництвом Миколи Зубрицького, дует «Експромт» у складі Віталія Райковського та Сергія Костецького, солісти Наталія Ваховська, Неля Горбачевська, Віталій Райковський, Сергій Костецький дали два повноцінних концерти – у Єльську на відкритому майданчику в парковій зоні цетру містечка та в будинку культури села Ремези.
Наші брати білоруси неймовірно тепло і з любов’ю спри-ймали виступи аматорів Хорошівського будинку культури. Дуже приязно зустрічали їх як українців, висловлювали свою любов, повагу, підтримку, розповідали про ті художні колективи, які добре відомі в Білорусі (це, зокрема, гурт «Чіп» під керівництвом Олега Шишука) й запрошували ще і ще приїздити та дарувати їм радість зустрічі й насолоду від української народної пісні, наших прекрасних колективів і талановитих виконавців.
Надія Панченко.
Фото Олега Шишука.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *