Півстоліття – на варті здоров’я

Цьогоріч відзначення Дня медичного працівника припадає на 17 червня. Символічно, що саме цього дня святкуватиме свій ювілей Неля Аркадіївна Багінська, яка 50 років із своїх поважних 90-та віддала роботі медичною сестрою в лікарні.


Бог приводить у цей світ Людину, щоб вона творила добро. Саме такою Людиною з великої літери є Неля Аркадіївна. Все своє життя вона присвятила людям.
Нелегкими видалися молоді роки жінки. Довелося пережити війну, голод, післявоєнну відбудову. Через хвороби батьків їй самій, ще зовсім молодій дівчині, довелося стати підтримкою й опорою для своїх молодших сестер та брата. І завжди вона знаходила в собі сили, щоб бути відповідальною і турботливою.
Одним із перших місць роботи Нелі Аркадіївни став фельдшерсько-акушерський пункт в селі Давидівка. Мабуть, саме тоді й зародилась у ній любов до професії медика. Хоча попереду була праця і на Донеччині, і на панчішній фабриці та на фабриці музичних інструментів у Житомирі. Проте медицина перемогла.
Закінчивши навчання в медичному училищі Житомира, Неля Аркадіївна повернулася до рідної домівки. Домашні клопоти, турбота про батьків, про сім’ю займали безліч часу. Та залишався він ще і для тих, хто потребував не меншої допомоги – хворі на туберкульоз, занедбані, зневірені, виснажені важкою хворобою люди.
Неля Аркадіївна згадує: «Одного року в нашому районі виявили 100 випадків захворювання на туберкульоз, а саме в той час я працювала в протитуберкульозному кабі-неті без лікаря-фтизіатра. Приїхала комісія Міністерства охорони здоров’я УРСР з’ясовувати, чому це так багато виявлено хворих? По завершенню перевірки усі члени комісії були дуже здивовані, що всі діагнози встановлено вірно, хворі дообстежені, проконсультовані в тубдиспансері, проліковані, обстежені всі особи, що контактували з ними, оброблені згідно усіх санітарних правил всі виявлені вогнища туберкульозу». За таку самовіддану працю Неля Аркадіївна була нагороджена Орденом Трудового Червоного Прапора, Орденом «Знак пошани».

Не перерахувати всіх нагород та подяк за півсторіччя професійної діяльності Нелі Аркадіївни, але найдорожчі з них – це вдячність хворих, які одужали та отримали належну допомогу в боротьбі з важкою хворобою.
Ще до виходу на заслужений відпочинок наша ювілярка допомагала не лише тим, хто приходив до лікарні, а й просто жителям рідного села, хто мешкав поблизу, хто звертався за допомогою.
Навіть зараз, перебуваючи на заслуженому відпочинку, вона залишається вірною клятві Гіппократа.
Чимало життєвих негараздів випало на долю Нелі Аркадіївни, та вона завжди йшла по життю гідно, з високо піднятою головою.
90 років – дуже поважний вік. Щиро зичимо здоров’я нашій шановній ювілярці, яскравого сонця, незгасаючої віри в себе. Нехай її життєвий шлях веде за собою молодих колег і надихає на добрі справи.
Валентина Васьків.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *