Краса і мистецтво лікують

У Хорошівському психо-неврологічному інтернаті багато уваги приділяють лікувальному та виховному впливу співу, музики, занять прикладними видами мистецтва на підопічних. Тут працюють гуртки за інтересами, часто відбуваються концерти за участю запрошених самодіяльних артистів та виконавців. Нещодавно такий захід відбувся до Дня Перемоги і Дня матері.
Підопічним та колективу закладу дарувала свій спів відома виконавиця Петрунеля Горбачевська.
– Перше моє враження було досить приємним. Бо тут, за воротами психоневрологічного інтернату вирує повноцінне життя і це рятує багатьох від душевної хвороби. В цьому місці працюють сердечні люди, які для хворих стали ближчими за рідних, вони рятують їх від самотності та болю. Завдяки чуйним працівникам, медичному персоналу на чолі з директором Миколою Безпа-люком люди почуваються у безпеці і мають захист.
Серед пацієнтів інтернату є люди, які в минулому трудилися на пристойних роботах, мали сім’ї, але доля розпорядилася по-своєму і привела їх сюди. Проте життя продовжується… Я зрозуміла, що тут здорова атмосфера спілкування і чисто людське ставлення, турбота і міцна рука господаря, – ділиться власними враженнями пані Петрунеля.
Пісня лікує душу, вона гуртує людей і є місточком від серця до серця. Тому сценарій і репертуар пісень був підібраний таким чином, щоб розтопити зболілі чоловічі серця від втрат, розчарувань, почуття безвиході. Про те, що це вдалося, говорили очі присутніх, посмішки і щирі оплески. Пісні про маму, Перемогу, про людські почуття зворушили їх, оживили їхні душі.
– Тепло сердець творить чудеса, зцілює і надає впевненості в завтрашньому дні. В цьому я переконалася в черговий раз. Пам’ятаймо, що поруч із нами живуть люди, які потребують нашої підтримки, – сказала Петрунеля Горбачевська.
Світлана Гончар.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *