Фінансова обізнаність – запорука збереження заощаджень

Сьомого червня у Києві Фонд гарантування вкладів фізичних осіб представив результати опитування щодо обізнаності українських споживачів фінансових послуг про систему гарантування вкладів фізичних осіб, яке відбулося за підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору». Основною метою заходу було ознайомити з кінцевими результатами опитування, донести до якомога більшої частини населення країни, що їх заощадження, які є на депозитах у банках України, захищені Фондом, вернути довіру до банківської системи, не допустити обманів і шахрайств у банківській сфері.

В обговоренні взяли участь представники банківської системи, Національного банку, журналісти різних регіонів України та інші зацікавлені особи.

У своєму виступі директор-розпорядник фонду Костянтин Ворушилін наголосив: «Опитування щодо рівня обізнаності громадян про систему гарантування вкладів Фонд проводиться уже вдруге. Таке оцінювання є важливою складовою процесу підвищення фінансової грамотності населення, що є законодавчо закріпленою функцією Фонду. Для нас такі дослідження – це свого роду можливість отримати зворотній зв’язок від споживачів фінансових послуг. Тільки знаючи потреби споживача ми зможемо дати на них адекватну відповідь».

«Результати опитування засвідчили зростання кількості громадян, які знають про граничний розмір відшкодування – 200 тис. грн, виплату якого забезпечує Фонд гарантування вкладів. Однак, бачимо, що є ще над чим працювати. Також банки мають потенціал для роботи з майбутніми клієнтами, адже 14% опитуваних ніколи не відкривали банківських рахунків. Отож потрібно підвищувати довіру до банківської системи, підвищувати розмір суми відшкодування, удосконалювати систему раннього втручання та ефективного врегулювання роботи проблемних банків, удосконалювати роботу судової системи і правоохоронних органів, підвищувати фінансову грамотність українців, і, звичайно, підвищувати відповідальність банкірів», – зазначив заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів Андрій Оленчик.

Після дискусії про інструменти довіри до банків голова правління «Правексбанку» Тарас Кириченко звернув увагу на те, що в українців досить висока фінансова грамотність, тому вони вже давно свої заощадження тримають на різних рахунках і в різних банках. «Для великих вкладників потрібно підвищувати суму гарантування, обов’язково чистити фінансовий і банківський ринок, зробити рівні умови для усіх банків, зробити зрозумілі і прості інструменти для розрахунків картками і поточними рахунками», – сказав він.

Основні результати опитування засвідчили, що 49% респондентів в Україні і 15% у Житомирській області достатньо обізнані щодо розміру гарантованої суми відшкодувань, 67% дали правильну відповідь про наявність гарантій за вкладами у гривні й 56% – у Житомирській області, 55% в Україні і 86% опитаних у Житомирській області не мають заощаджень у жодних банках, а 33% в Україні і 15% у Житомирській області тримають у банках лише незначну частину своїх статків.

Ірина Сівінська.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *