Дерев’яних справ майстер

Ще зовсім недавно, за часів наших дідів, чи, може, прадідів, вміння господаря облаштувати оселю власними руками не надто здивувало б оточуючих. Але ми давно звикли купувати у магазинах «заводські» речі. І чим далі йдемо у майбутнє, тим ціннішими та ексклюзивнішими стають речі з-під руки майстра-умільця.
А ось на обійсті Василя По-ліщука скрізь — лише ексклюзив! Починаючи із воріт і вітрячків, закінчуючи хатнім іконостасом.
Із дитинства Василь Олександрович та двоє молодших братів були привчені до важкої праці, адже народилися в селі. Василько у всьому був найпершим помічником батькові. Як висловився сам: «Хист був, і життя навчило».
Здобув професію будівельника, довгий час працював на підприємстві «Західкварцсамоцвіти». У скрутні 90-ті, коли ліквідувались майже всі промислові підприємства селища, Василь Поліщук змушений був довгі роки працювати на різних будівельних майданчиках країни.
Попри все, мріяв власноруч оздобити криницю у подвір’ї і відкриту альтанку, змайструвати великого стола за яким могла б збиратися уся численна родина. І таки втілив мрію у життя. Окрім того зробив ще й для обійстя дочки велику гойдалку, декоративного воза, хатинку, вулика.
– Ой, вже немолодий, не так швидко працюю, – зітхає Василь Олександрович. – Часто здоров’я підводить. Багато задумів, а часу для втілення – обмаль.
Разом із дружиною Катериною Іванівною виховали доньку і сина, якими дуже пишаються. Син Володимир – військовий, дослужився до підполковника, неодноразово був у зоні АТО, донька Наталія – приватний підприємець.
Тішиться люблячий дідусь онуками, а їх у нього аж четверо.
Як то кажуть, немає меж для самовдосконалення. І рукам майстра немає спокою у розвитку нових талантів їх власника. Останній рік, у проміжках між створенням чергового дерев’яного шедевру, освоює розпис вітражів.
Разом із маленькою онучкою Олечкою малює цілі картини на різні теми.
Як у дбайливого господаря, у Василя Олександровича і фруктовий сад завжди доглянутий, і навіть невеликий фонтан зроблений.
Своїми великими натрудженими пальцями неспішно проводить господар по невеликих шпаринах власноруч змайстрованих дерев’яних воріт. Розмірковує, як краще все полагодити, щоб ворота мали ідеальний вигляд, бо у Василя Поліщука все робиться з любов’ю.
Якщо є плани і мрії – вони обов’язково мають бутивтіленні в життя!
Марія Сидоренко.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

One Response to Дерев’яних справ майстер

  1. УКРАЇНА МАЄ ТАЛАНТ!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *