О, каменів барвиста магія…

18 травня працівники Музею коштовного і декоративного каміння на чолі з директором Віталією Яковлєвою, гостинно зустрічали відвідувачів, бо ж цього дня вони відзначали щорічне свято музейництва. Радо показували ви-ставкові зали для учнів 8 класу Хорошівської гімназії та вихованців дитячої театральної студії «Феєрія». Діти залюбки оглядали камені, мали можливість потримати в руках важкі і холодні берили, із захопленням розглядали вироби із дорогоцінних каменів.

Затим Віталія Василівна повідала присутнім про низку заходів, які вони організували до Міжнародного дня музеїв. Зокрема, юні відвідувачі мали змогу насолодитися малюнками на кварцах учасників Житомирського моло-діжного об’єднання «Артсело».
Також діти обрали з-поміж декількох десятків робіт юних художників дитячої художньої студії Хорошівського будинку культури (керівник Олена Макарова) переможця конкурсу дитячого малюнка «Дивовижний світ мінералів». Ним став Дмитро Бондар, який отримав солодкий приз за перемогу.
Незвично вирішили привітати зі святом музейних пра-цівників вихованці дитячої театральної студії «Феєрія». Вони підготували вірші поетів-земляків: Валентина Миська та Валентина Грабовського, які оспівували красу і безцінність хорошівських каменів, а також легенду про поліські самоцвіти. Особливо усіх вразив вірш «Огнецвіти. Берил. Розповідь прохідника». Як потім сказала Віталія Василівна, – у цьому вірші повністю розкрито геологію корисних копалин.
По закінченню зустрічі на всіх артистів, що декламували вірші, чекали подарунки, які дбайливо приготувала адмі-ністрація музею.
Загалом після відвідування музею вкотре переконуєшся, що ми у більшості своїй, захоплюємося якимись дивинами з усього світу, а свої, такі як Хорошівський Музей коштовного і декоративного каміння, мало відвідуємо і майже нічого не знаємо про скарби, які таяться у надрах землі поліської.
Ірина Сівінська.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *