Дивовижний світ мінералів

На шпальтах районної газети не раз розповідалось про Музей коштовного і декоративного каміння в Хорошеві, про його безцінні скарби, складені з видобутих у поліській землі мінералів, про унікальні кристали кварцу, топазу і берилу. Проте функціонування Музею не обмежується лише звичайною демонстрацією колекції, адже заклад активно проводить просвітницьку і навчальну роботу серед молоді, займається популяризацією геологічної науки, вихованням патріотичних почуттів та гордості за рідний край.
Із початку квітня в установі проходив виставка картин нашого талановитого земляка Павла Гусєва. Працівники Музею спробували поєднати досконалу природну красу каменів із такою ж вишуканою та натхненною працею майстра художнього мистецтва. Прекрасні роботи художника ми бачили на численних культурних заходах області та району, і піти на такий експеримент було цікаво та, як виявилось, ще й отримали несподівано позитивний результат. Художні полотна напрочуд гармонійно доповнили витончені форми кристалів, оживили погрузлі в часі камені, пролили світло на них з того ракурсу, під яким цей світ бачить художник.
У цьому, звичайно, величезна заслуга Павла, який створив ці чудові пейзажі, портрети, натюрморти. Любов, теплота, щирість, безмежні емоції та тонка чуттєвість, уміння бачити прекрасне – це ті компоненти, що присутні в його роботах. Відвідувачі Музею оцінили їх також, адже в ці дні їх обличчя особливо наповнені посмішками, або, навпаки, набувають задумливих рис, та все більше чути слова захоплення, адресовані майстру та унікальній природі. 
Цієї весни Музей проводить ще один захід, який присвячений Міжнародному дню музеїв, а саме – конкурс дитячого малюнка «Дивовижний світ мінералів». Минулого року юні художники вже мали змогу спробувати свої сили передати олівцями чи фарбами камені та прикраси з них, виявити свої таланти у зображенні на папері неперевершених кристалів та різнобарвних мінералів.
Школярі продовжують дивувати нас чудовими роботами, в яких поєдналось оригінальне дитяче світосприйняття та бажання дотримуватись чітких форм і розмірів, а камені набували інколи нових цікавих рис. Так що, хоч наука і відносить мінерали до неживої природи, в дитячих малюнках вони отримали власну душу, яку юні художники прикрасили своїм дитячим позитивом та світлим поглядом на життя.

Іван Ковтун, молодший науковий співробітник Музею.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *