У Давидівці встановили меморіальну дошку Максиму Перепелиці

11 травня у селі Давидівка на стіні приміщення загальноосвітньої школи, де навчався загиблий в АТО герой-захисник Максим Олегович Перепелиця, відкрили дошку пам’яті. У сумних урочистостях узяли участь батьки воїна та родичі, учні школи, вчителі, односельці, представники місцевої, селищної та районної влади, депутат обласної ради Анатолій Подік.
Ведучі заходу – директорка школи Наталія Рип’янчин та вчителька Галина Соловей розповіли про основні віхи життя Максима.
Народився він 28 листопада 1990 року в Давидівці. Закінчив місцеву школу. Здобув повну середню освіту в Грушківській школі. З грізного, тривожного і непередбачуваного 2014-го року юнак пішов захищати українську землю. Служив молодшим сержантом роти снайперів у легендарній 95-й десантно-штурмовій бригаді. Куля снайпера влучила в Максима, коли він намагався врятувати пораненого побратима. Помер він 25 листопада 2017 року дорогою до лікарні, не доживши три дні до свого 27-річчя. Похований герой у Житомирі на Смолянському кладовищі. Посмертно він нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
Військовий комісар Хорошівського військового комісаріату Сергій Штурнак, голова районної державної адміністрації Галина Ширченко, голова районної ради Андрій Ющенко, селищний голова Володимир Столярчук висловили глибокий біль і жаль з приводу загибелі такого молодого сина України й закликали усіх присутніх свято берегти пам’ять про героя. Такі ж слова жалю з приводу великої втрати й разом із тим гордості за героїчне життя бійця висловлювали і вчителі, й учні школи, й представники громадськості.
Право відкрити меморіальну дошку було надано батькам Максима Перепелиці – Галині Миколаївні та Олегу Михайловичу.
Салютна група військових супроводжувала відкриття дошки салютом зі стрілкової зброї.
Освятив меморіальний знак настоятель Давидівського храму о. Миколай.
Виготовив та встановив пам’ятну дошку героя за власний кошт благодійник, депутат обласної ради, директор підприємства ПП «Полісся» Володимир Ковальчук.
Усі присутні у скорботі поклали квіти до меморіального знака.
Вічна слава героям! Герої не вмирають!

Надія Панченко.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *