Пам’ять про визволителів – вічна

Яскравий соковитий травень об’єднує всіх своїми пам’ятними датами. І найбільша значима в житті нашого народу дата – це 8-ме і 9-те травня. Спочатку ми відзначаємо День пам’яті та примирення, а 9-го числа – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Пам’ятні заходи відбувалися в усіх селах і селищах району. В Новій Боровій 8 травня працівники будинку культури організували перегляд художніх фільмів про ті буремні події. А пізніше відбулася акція «Перша хвилина миру», яка в Україні проводиться вчерверте. Із свічок було викладено слово «МИР». Усі присутні наживо співали Державний Гімн України. Пізно увечері під супровід аматорів-гітаристів молодь селища співала патріотичні пісні.
Традиційно до Нової Борової на запрошення Новоборівського будинку культури 9 травня приїхав духовий оркестр із Іршанська та група ветеранів – представників старшого покоління ветеранів праці Іршанського гірничо-збагачувального комбінату, які знають, що таке війна з нацистами.
Вони разом із ветеранами війни і праці Новоборівської громади взяли участь у мітингу біля обеліска Слави в Новій Боровій.
На заходи були запрошені усі учасники АТО Новоборівської громади. Представник Хорошівського районного комісаріату Дмитро Падалко вручив солдату 95-ї десантно-штурмової бригади Олександру Валентиновичу Шулятицькому відзнаку Міністерства оборони України – нагрудний знак «За зразкову службу».
Із привітальними словами виступили очільники Іршанської та Новоборівської об’єд-наних територіальних громад – Анатолій Рак та Григорій Рудюк.
Молебінь по убитих, закатованих та померлих у роки війни з нацистами провели представники християнських церков – о. Миколай – настоятель Свято-Пантелеймонівського храму, о. Петро – настоятель Свято-Андріївського храму, та о. Олег – настоятель римо-католицького костелу Скорботної Божої Матері. Також відбулася спільна молитва за мир в Україні.
У проведенні мітингу взяли активну участь учні Новоборівського ліцею.
До обеліска лягли живі квіти пам’яті і миру.
Надія Панченко.
Фото Павла Гусєва.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *