Свято музики і любові

Нещодавно мені пощастило побувати на феєричному святі – урочистостях із нагоди 50-річчя Хорошівської музичної школи. У цьому закладі навчається мій син. 

Я дуже задоволена роботою викладачів, а також тією атмосферою поваги, любові до учнів, партнерських взаємостосунків між викладачами та вихованцями, що панують у школі.

У газеті «Прапор» була інформація про цей захід, проте я хочу поділитися власними враженнями і думками, які народилися від отриманих позитивних емоцій.

Неймовірно красиво й оригінально була прикрашена сцена в малому залі будинку культури. Тут було дуже багато живих квітів. Дизайном сцени займалась викладач школи Віта Глущенко та родина Валентина і Надії Недзельських, з якої троє дітей нині навчаються в музичній школі й показують гарні результати, а їх старша донька є випускницею закладу.

Дуже приємно, що директор Ж. П. Бенедюк була відзначена багатьма нагородами – і від управлін-ня культури та туризму облдерж-адміністрації, і від Житомирського музичного училища імені В.С. Косенка, і від депутата облради Анатолія Подіка. Районна рада нагородила грамотами і преміями ви-кладачів духового відділу В.І. Устимовича та І.Д. Горностая. Хорошівська селищна рада вручила грамоти та подарунки завідуючим відділів музшколи О.В. Михайленко, Р.В. Ющик, Л.С. Сень та головному бухгалтеру Г.П. Лисюк. Відділ культури селищної ради нагородив багатьох викладачів грамотами за успіхи в роботі та багаторічну сумлінну працю. Від депутата облради В.К. Ковальчука отримала грамоту і премію М.В. Косинська.

Колишній випускник музшколи, а тепер працівник Житомирського музичного училища Валентин Струков вручав багатьом учням нагороди за перемоги в обласних музичних конкурсах (фото 2). Переважно це учні Ж.А. Пантус, В.І. Устимовича, І.Д. Горностая, М.В. Косинської.
Було багато подарунків для колективу закладу – це сертифікат на 10 тисяч гривень на придбання комп’ютерної техніки від Хорошів-ської селищної ради. Це музичні інструменти, труба і кларнет, та вражаюче ліричне соло на трубі від колишнього випускника Георгія Тартасюка. Це модульна картина від колишнього директора школи А.Г. Лисюка.
Випускниця школи (скрипачка та колишня працівниця Іршанської музичної школи) Тетяна Мураховська (Лавринчук), яка нині проживає в Ізраїлі, встановила особисту щорічну грошову премію для одного з учнів – переможця обласних музичних конкурсів чи олімпіад. Цьогоріч на святі цю премію отримав учень Дмитро Загацький.

Випускниця музичної школи і колишня її викладачка Лариса Горбатюк (Герасимчук), яка вже 30 років мешкає і працює в Мурманській області в м. Сєвєроморську та працює там у музичній школі, зробила рідному закладу теж подарунок – кошти на при-дбання сканера і кольорового принтера фірми Epson.
Як це гарно, коли вдячні випускники хочуть чимось допомогти за-кладу на його розвиток!
А яким відточеним і продуманим був сам концерт! Дуже оригінальний початок, який виконав ансамбль народних інструментів під керівництвом Ж.А. Пантус. Упродовж концерту її учні виступали у складі різних колективів – ансамблю, дуету, а також показували сольні номери.
Очевидною була велика робота хормейстера М.В. Косинської. Прекрасно звучав і хор, і дует та ансамбль дівчаток, ансамбль хлопчиків під її керівництвом.
Зірвав гучні оплески емоційним виконанням пісні «Я маленький козак» другокласник Матвій Макаров.
Майстерністю виконання вражали фортепіанні ансамблі у складі Нікіти Райковського й Алли Могиленко, а також Ірини Данюк та Віталіни Телятник. Із захопленням глядачі слухали виступи духовиків – дует кларнетистів, соло на саксофоні у виконанні Даниїла Недзельського, на кларнеті – Дмитра Загацького, соло на тубі у виконанні Данила Козаченка.
Майстерно виконували роль ведучих викладачі Олена Михайленко та Микола Федорович. Прекрасно звучали вокальний ансамбль викладачів музичної школи, інструментальний ансамбль педагогів. Глядачі з любов’ю зустрічали духовий оркестр під керівництвом Іллі Гоностая.
Органічним доповненням учнівського та викладацького концерту стали виступи колишніх випускників, багато з яких продовжують нині музичні кар’єри. 

Грою на саксофоні порадував присутніх колишній учень школи, випускник Житомирської музичної школи ім. Ріхтера, дипломант обласних, всеукраїнських та міжнародних музичних конкурсів Філіп Ющенко.
Дует на трубах виконали соліст оркестру Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області, старший прапорщик міліції Віктор Литвинчук та начальник відділу культури Хорошівської селищної ради Олег Шишук.
Вокальний дует «Мрія» у складі дипломантів міжнародних конкурсів, випускників музичного училища Романа Ушакова і Марії Іванської виконав ліричну пісню.
Оригінальний твір для кларнета у блискучому виконанні подарував глядачам дипломант міжнародних конкурсів, випускник школи Валентин Струков.
Соло на тубі виконав артист Оркестру національної опери України, соліст «Київ-брас» Національного будинку органної та камерної музики України Василь Будяківський (фото1).
Не всі обдаровані випускники, які прославляють свою рідну школу і Хорошівщину, змогли приїхати на свято, проте вони надіслали свої вітання і висловили вдячність за науку. Серед них Віктор Горностай – соліст Державного акаде-мічного симфонічного оркестру України, Юлія Шевченко – музикант Державного академічного симфонічного оркестру України, Олександр Жуковський – соліст оркестру Донецької філармонії, Тетяна Герасимчук – диригент, головний хормейстер і керівник Харків-ської чоловічої хорової капели та багато інших.
Велике щастя усвідомлювати, що після нас залишається щось добре на землі. Колектив Хорошів-ської музичної школи за 50 років виховав велику когорту талановитих музикантів та прищепив любов до мистецтва сотням дітей. Це дуже вагомий внесок у розвиток суспільства, його вдосконалення. Хай же ще багато років світяться вікна цього мистецького навчального закладу і лунає тут музика та дитячий сміх!
Катерина Седельник.
Фото Ігоря Розводовського.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *