«О, вічна Пам’яте народу, не дай забути, що було, що є…»

Цьогоріч у травні усі ми святкуємо уже 73-тю річницю Перемоги над нацистськими окупантами у Другій світовій війні. Радість і сум, сльози і сміх, біль утрати і усвідомлення торжества життя – такі емоції та думки незмінно супроводжують це свято.

У День пам’яті та примирення, 8 травня, традиційно гості та жителі селища, учнівська молодь, представники влади із запаленими лампадками зібрались до Меморіалу Слави, аби вшанувати усіх, хто загинув у роки Другої світової війни.
Під звуки маршу, який виконував духовий оркестр будинку культури під керівництвом Іллі Горностая, учасники урочистої процесії поклали квіти до Вічного вогню й обеліску.
У своєму виступі голова районної ради Андрій Ющенко привітав усіх ветеранів, які дожили до цього славного дня, згадав тих, хто мужньо боровся і загинув у запеклих боях, звільняючи рідну країну від нацистських загарбників, подякував сьогоднішнім бійцям, які боронять рубежі своєї Батьківщини.
Заступник військового комісара,начальник від-ділу комплектування Вік-тор Панченко, звертаючись до учасників мітингу, вкотре нагадав про події тієї війни, привітав учасників і ветеранів сучасної війни, яка точиться на сході України.
Зворушливо і проникливо звучали розповідь та вірші про Другу світову з вуст учнів Хорошівської гімназії Антона Муського і Тетяни Руденко.
Учасники скорботного мітингу вшанували пам’ять тих, хто загинув у роки Другої світової, Героїв Небесної Сотні, воїнів та усіх загиблих на Донбасі хвилиною мовчання.
Панахиду по убієнних провів настоятель чоловічого монастиря Преподобного Паїсія Величковського ієромонах Трофим.
9-го травня у Хорошеві відбувся мітинг, присвячений Дню Перемоги. Вшановували пам’ять тих, хто загинув у роки Другої світової війни, Героїв Небесної Сотні, загиблих у війні на сході України.
Із вітальними словами виступили голова Хорошівської ОТГ Володимир Столярчук та голова райдержадміністрації Галина Ширченко.
«Ви відстояли право на життя не лише свого покоління, а й тих, хто мав прийти згодом – своїх синів, онуків, правнуків» – звернувся до ветеранів ведучий заходу Віталій Райковський.
Дуже проникливою була літературно-музична композиція театральної студії «Феєрія» (керівник Ірина Сівінська) «Дорога смерті – Бабин Яр». Ніхто із присутніх не залишився байдужим до побаченого. Вразив своїм виступом і танцювальний колектив «Калина» Хорошівського будинку культури під керівництвом Людмили Федоренко.
Незабутнім був виступ хору ветеранів «Джерело»(керівник Марія Жеревко). Надзвичайно гарним обрамленням свята були музичні композиції духового оркестру будинку культури під керівництвом Іллі Горностая. Дякуємо колективу будинку культури за таке гарне дійство.
Не проходьмо байдуже повз могили, пам’ятники та обе-ліски. Покладімо квіти до могил, до Вічного вогню. Вклонімося пам’яті тих, хто боровся за нас, за наше життя і пам’ятаймо героїв, що живуть поряд із нами.
Ірина Сівінська,
Любов Дем’янчук.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *