Хорошівській музичній школі – 50!

25 квітня в Хорошівському будинку культури відбулися урочистості з нагоди 50-річного ювілею цього славного музичного закладу.

Привітати педагогічний та учнівський колективи школи, розділити з ними радість свята прибули очільники району, Хорошівської громади, випускники школи попередніх років, викладачі-ветерани, батьки вихованців та численні шанувальники мистецтва.

Сьогодні Хорошівська дитяча музична школа – центр академічної культури та естетичного виховання. Вона була заснована 1 липня 1968 року. Першим її директором працював Циганенко Герман Георгійович, який підібрав невеличкий, але професійний педагогічний колектив. Перші класи були з фаху баяна, акордеона та фортепіано. Поступово відкривались нові класи: скрипки, духових інструментів, домри.

У різні періоди директорами школи працювали Т.П. Петрашкєне, А.Г. Лисюк., М.М. Вакулін, Н.І. Кондратенко.

За час існування школи курс навчання у ній пройшли понад 1800 дітей, закінчили заклад близько 1000 учнів, із них більше 120 стали професійними музикантами, понад 60 отримали вищу музичну освіту.

Дитяча музична школа сьогодні — це 16 талановитих, творчих викладачів (із яких 13 – ії випускники!) та 123 учні, що опановують фортепіано, скрипку, баян, акордеон, кларнет, саксофон, сопілку, трубу, тубу.

Очолює колектив закладу з 2015 року Жанна Петрівна Бенедюк, заступником директора з навчально-виховної роботи є Жанна Анатоліївна Пантус.

Про рівень підготовки в школі красномовно свідчать численні учнівські дипломи лауреатів та дипломантів районних, обласних, всеукраїнських конкурсів та фестивалів.

Яскравим, феєричним та ретельно підготовленим було ювілейне свято музичної школи. Тут тепло вітали колишнього директора закладу Аркадія Григоровича Лисюка.

Згадали добрим словом та пом’янули хвилиною мовчання тих працівників закладу, хто уже відійшов у вічність – колишнього директора школи Кондратенко Нелю Іванівну, викладача духового відділу Кондратенка Анатолія Дмитровича, викладачів народного відділу – Новікова Олександра Єгоровича, Самуся Миколу Петровича, Мосійчук Лілію Миколаївну, викладача теоретичних дисциплін – Сержантську Валентину Олександрівну…

Але життя не зупиняється! Старше покоління викладачів змінюється новими поколіннями, які продовжують добру справу, вчать дітей любити і розуміти прекрасне.

Про високий рівень підготовки в школі красномовно свідчать численні учнівські дипломи лауреатів та дипломантів районних, обласних всеукраїнських конкурсів та олімпіад. І цей навчальний рік також не став винятком.

Переможців різних конкурсів на святі нагороджував випускник школи, голова предметно-циклової комісії відділу духових та ударних інструментів Житомирського музичного училища ім. В.С. Косенка Валентин Струков.

Вихованці школи після закінчення провідних музичних вузів працюють у різних навчальних закладах країни та за її межами, ведуть активну організаторську та музично-просвітницьку роботу. Гордістю школи є Сергій Осіпов, Валентин Струков, Олег Шишук, Зоя Яхимович, Лариса Герасимчук, Віктор Горностай, Віктор Лавринчук, Василь Будяковський, Олександр Жуковський, Тетяна Мураховська, Ірина Заброцька, Олена Матвієнко, Наталія Батаєва, Олександр та Віталій Райковські, Валентин Антонюк, Сергій Костецький, Юрій Олексієнко, Роман Ушаков, Орина Литвинчук, Тетяна Герасимчук та інші.

Ведучі гарними словами згадали викладачів, які в різні роки плідно працювали в школі і виховали не одне покоління юних музикантів Це Микола Зубрицький, Сергій Борович, Валентина Бусько, Володимир Федорович, Олег та Жанна Шишкіна, Олег Іщук, Таміла Беляк.

Колектив музичної школи зі славним ювілеєм вітали та вручали подарунки Хорошівський селищний голова Володимир Столярчук, заступник голови районної ради Лілія Ковальчук, керівник апарату райдержадміністрації Ігор Ткач. Вони вручили грамоти і подяки викладачам школи. А селищний голова вручив сертифікат на придбання комп’ютерної техніки.

А також сердечно вітали ювілярів колеги: начальник відділу культури Хорошівської селищної ради Олег Шишук, заслужений діяч польської культури, керівник зразкового ансамблю «Кольорові пташки» Жанна Шишкіна, директор Іршанської школи мистецтв Тамара Злобіна.

З вітальним словом виступили помічники депутатів обласної ради Володимира Ковальчука і Анатолія Подіка Тамара Горнович та Валентина Онофріюк.

Сердечно вітав іменинників колишній випускник, заслужений працівник сільського господарства України, директор компанії «Торговий дім «Насіння»» м. Київ, Георгій Тартасюк. Він вручив музичній школі подарунок – два духових інструменти і сам виконав музичний твір на трубі.

Урочиста частина свята перепліталася з музичними номерами у виконанні учнів школи, викладачів та випускників закладу.

Хор учнів під керівництвом Марини Косинської відкрив святкову концертну програму. Свої таланти продемонстрували учасники, переможці та лауреати різних обласних музичних конкурсів та кращі учні закладу, випускники музичної школи. Серед них – Філіп Ющенко, Олег Шишук, Віктор Лавринчук, Роман Ушаков Віталій Райковський, Валентин Струков, артист Оркестру національної опери Василь Будяківський, Олена Матвієнко та інші, зразковий ансамбль «Кольорові пташки», учнівські та викладацькі дуети й ансамблі.

Гучними оплесками глядачі зустрічали духовий оркестр під керівництвом Іллі Горностая.

Директор музичної школи Жанна Бенедюк у своєму виступі висловила гордість за досягнення закладу впродовж його історії, подякувала усім викладачам та учням за плідну співпрацю та побажала подальших звершень на користь мистецтва та рідної держави. Вона зачитала численні вітання, від випускників, які надійшли на адресу закладу з усієї України і з-за кордону.

На завершення свята всі учасники виконали пісню-гімн «Школа музична».

Хай же ще на багато років і десятиліть продовжиться історія цього прекрасного музичного закладу, хай множаться таланти і здобутки, хай росте і молодіє колектив, хай лине музика крізь роки і століття!

Підготувала Надія Панченко.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *