Майбутнє лісу в наших руках

Цьогоріч із настанням сприятливих погодніх умов удруге поспіль стартувала акція «Відродимо ліс», яку ініціював керівник ДП «Пулинський лісгосп АПК «Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс» Житомирської обласної ради Петро Курильчук. «Метою даної акції, – зазначає Петро Миколайович, – є не тільки ознайомити підростаюче покоління з процесом вирощування лісів, а також навчити шанобливому ставленню до природи та цінити тяжку працю лісівників».
– Зазвичай на ділянках, де минулого року пройшла суцільна вирубка стиглого лісу, обов’язково йде підготовка для висадження нової лісопосадки. Тому лісівники на території району вже висадили новий ліс на площі 76,6 га. Окрім того, у Володарськ-Волинському лісництві проводиться доповнення лісових культур на площі 40 га. Воно повністю забезпечене посадковим матеріалом. Цієї весни на посадку та доповнення витрачено сіянців сосни звичайної – 409,7 тис. шт., дуба червоного – 62,4 тис. шт., ялини звичайної – 6 тис. шт., берези повислої -170,6 тис. шт.
У лісництві побудовано дві теплиці, де планується висіяти цієї весни насіння сосни звичайної та ялини звичайної. В лісовому розсаднику на площі 0,12 га висіяно насіння дуба звичайного. Насіння на посів лісових розсадників і теплиць збирається лісовою охороною з кращих порід дерев сосни та дуба. Це значна і клопітка робота лісівників і лісокультурниць, на що підприємством витрачаються значні кошти, щоб у подальшому створити якісні високопродуктивні лісові насадження, – розповідає лісничий Володарськ-Волинського лісництва Юрій Сорока.
20 квітня в урочищі Копелянка учні Топорищенського НВК І-ІІІ ступенів на чолі з директором Світланою Зубрицькою, учні Червоногранітнянської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів з учителем Марією Ночевчук активно долучились до акції «Відродимо ліс». Поряд із учнями і вчителями активно трудилися заступник голови районної ради Лілія Ковальчук, радник голови райради Оксана Гасіца. Перед тим, як розпочати висадку молодих саджанців, лісники подарували юним помічникам головні убори – бейсболки із написом про збереження лісу. Також забезпечили садівним матеріалом. Вони спільно з працівниками Володарськ-Волинського лісництва висаджували саджанці червоного дуба і сосни звичайної старим перевіреним способом – вручну під меч Колесова.
– Із задоволенням вдруге беру участь у такій акції. Після цього відчуваю усю відповідальність за збереження лісів для майбутніх поколінь, – ділиться учениця Топорищенського НВК Яна Бобер.
– Топорищенський НВК тісно співпрацює із нашим лісництвом. Ми декілька років поспіль висаджуємо дерева на місці вирубаних, підтримуючи лісництво у такій роботі. Працівники лісогосподарства завжди йдуть на зустріч НВК і надають посильну допомогу. Діти на уроках трудового навчання виготовляють годівниці для тварин. Деякі з них уже встановлені у лісництві в селі Ольшівка, – говорить директор НВК Світлана Зубрицька.
– Учні 8 класу Червоногранітнянської школи із задоволенням виявили бажання взяти участь у посадці молодого лісу. Вони відчувають відповідальність у такій важливій справі. Сподіваємося, що цей невеликий внесок допоможе стати нашому рідному краю ще більш квітучим і зеленішим, – сказала вчителька Марія Ночевчук.
По закінченню посадки малесеньких дерев, усіх чекав гарячий чай із печивом, які дбайливо приготували лісівники. Діти були втомлені після клопіткої і важкої роботи, але задоволені, бо ж на собі відчули усю відповідальність за збереження лісу.
– Колектив Володарськ-Волинського лісництва щиро вдячний за підтримку керівництву Пулинського лісгоспу АПК та юним друзям і помічникам – учням Топорищенського і Червоногранітнянського навчальних закладів за суттєву допомогу в посадці лісу.
Ліс – невід’ємна частина повноцінного життя і відпочинку кожного, і лісівники все роблять для того, щоб відносини між людиною і природою були гармонійними, взаємокорисними, – наголошує Юрій Сорока, лісничий Володарськ-Волинського лісництва.
Ірина Сівінська.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *