Увага! Пожежно-небезпечний період у лісі

Лісові пожежі були і є найбільшим лихом для лісу. За лічені хвилини вони можуть знищити або пошкодити лісові насадження, що вирощувались десятиріччями. При цьому збитків зазнають не тільки лісові масиви, рослинність, гинуть також дикі тварини, птахи, комахи.
Із метою попередження виникнення та розповсюдження лісових пожеж Володарськ-Волинське лісництво щорічно в лісових масивах створює до 90 км мінералізованих смуг, проводить догляд за ними на відстані більш ніж 120 км. Також перекриваються шлагбаумами другорядні лісові дороги, здійснюються інші профілактичні заходи.
Протипожежним обладнанням та засобами пожежогасіння Володарськ-Волинське лісництво забезпечене (в наявності три трактори, борона дискова, три цистерни пожежні, ранцеві оприскувачі, три мотопомпи, пожежні напірні рукави (160 погонних метри), два плуги, ручні інструменти – лопати, сокири, граблі, мотики, автомобіль для підвозки води).
Погоджено та затверджено з адміністрацією району, з головами селищних рад, з районним сектором управління державної служби України з надзвичайних ситуацій мобілізаційний план по взаємодії гасіння пожеж на території Хорошівського району.
Створено добровільні пожежні дружини.
Із метою подальшого поліпшення якості протипожежної пропаганди поновлено діючі межові, інформаційні знаки, аншлаги та встановлено на межах лісових кордонів, біля лісових доріг, у місцях масового відпочинку стенди та плакати протипожежного захисту.
Основною причиною виникнення пожеж є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах під час відпочинку та випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях, пустищах, уздовж доріг. Сильні вітри роздмухують вогонь і розповсюджують його у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення.
Зростання кількості відвідувань лісових насаджень населенням, особливо у вихідні та святкові дні, також зумовлює значне збільшення кількості пожеж.
Добре відомо, яку небезпеку становить хвойний ліс. Улітку, коли температура піднімається за 30 градусів тепла, хвойні дерева, нагріваючись, виділяють ефірні масла, утворюючи пожежонебезпечну суміш, яка в будь-яку хвилину може спалахнути. Тому ми звертаємося до громадян із проханням не порушувати правил пожежної небезпеки в лісах нашого району, особливо у хвойних молодих насадженнях віком до 30 років. Просимо не залишати багаття та недокурки незатушеними. При випалюванні сухої рослинності на власних садибах просимо уважно слідкувати, щоб вогонь не перейшов на пустуючі поля, тому що далі він іде у ліс. Просимо, у випадку пожежі в лісовому масиві, негайно повідомляти про її виникнення за телефонами 3-18-78 або 101.
Пам’ятаймо: пожежу легше попередити, ніж загасити!
Юрій Сорока, лісничий Володарськ-Волинського лісництва.
На фото: колектив готовий до боротьби з вогнем; засоби пожежогасіння.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *