Людина великої душі

Рясніє сивиною чоло, вкрили зморшки лице, вустами говорить мудрість, а дідусеві руки не знають спокою. Ще вдосвіта причепурився ветеран до зустрічі гостей, адже він 24 лютого святкував 90-річний ювілей. Діти, онуки, правнуки поспішають до рідного порога в село Луковець привітати найдорожчу у світі людину – рідного батька, дідуся Олександра Сергійовича Коса.
Народився ювіляр у далекому 1928 році у мальовничому селі Кропивня. Там пройшли роки дитинства і юності. В сімї було шестеро дітей. Батьки важко працювали в колгоспі, щоб прогодувати сім’ю. Закінчивши 7 класів Кропивнянської школи, хлопець пішов працювати у місцеве господарство, бо треба було вижити. З 15 років зазнав тяжкої колгоспної праці. Згадує ветеран зі сльозама на очах нелегкі роки свого дитинства. Тільки закінчилася війна – примусово забрали на Донбас. Працював там у шахті. Коли повернувся у рідне село – одразу ж пішов учитися у Малинський технікум. Закінчивши навчання – працював у колгоспі комбайнером, бо потрібно було годувати родину, піднімати сестер і брата.
Створив свою сім’ю. Разом із дружиною виростили п’ятьох дітей. Усіх вивчили, одружили. Олександр Сергійович тішиться одинадцятьма онуками та правнуками. Усе в житті склалося. Трудовий стаж має більше 50 років, багато нагород за працю, нагороджувався цінними подарунками.
Як зізнається ювіляр, він ніколи не нарікав на долю. Скільки себе пам’ятає – завжди працював. Тож із його батьківського серця потяг до праці передався і дітям. Час посріблив скроні. За плечами – роки, помережені радістю, печаллю, слізьми та усмішками. Та ювіляру не страшно заглядати у минуле, адже його життєві лани вродили щедро, його світла душа несе добро в життя, очі не стомлюються виглядати дітей із дороги до рідного дому. Сьогодні він щасливий, адже оточений турботою і любов’ю рідних.
Щиро бажаємо Вам, шановний Олександре Сергійовичу, міцного здоровя, сімейного затишку, душевного спокою, Божого благословення. Зичимо дочекатися столітнього ювілею. Світіть ще довго й зігрівайте усіх, як сонечко, своїм теплом.
Валентина Журавська.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *