«Щедра Масниця гостей вітала…»

У Хорошеві на площі перед будинком культури традиційно відбулося свято проводів Зими і зустрічі Весни. Організували це народне гуляння працівники будинку культури. Була тут і пишна пані Зима, якій дякували за те, що «гарні свята дарувала, ялинковою красою чарувала, снігом для тепла землю вкрила».
Гучно зустрічали під веселу музику Масницю: «Ми тобою хвалимося і млинцями об’їмося!».
Палили зимову Мару, аби швидше настала тепла Весна.
А потім зустрічали сонячну й заквітчану Весну, яка наказала: «Світити сонцю веселіше в нас, струмочки хай біжать повсюди, хай молодіють і радіють люди, нехай пташки – гінці весни співають радісні пісні!».
Діти й дорослі брали участь у різних забавах та іграх. Переможцем у змаганнях із підняття гирі став Валентин Вольський. Було багато охочих підкорити традиційного масничного стовпа. Усі, хто дістався до його вершини, отримували нагороди-подарунки.
Веселими піснями, гарними художніми номерами порадували присутніх виконавці та художні колективи закладів культури Хоро-шівської громади.
Запальними хороводами, танцями та гарними побажаннями провели Зиму і закликали Весну дарувати тепло, затишок, мир, любов та щастя в кожну оселю і кожне серце.
Хай же прийдешня весна принесе мир і злагоду нашій країні, а усім людям – тепло і добробут.
Леся Козакевич.
Фото автора.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *