Хорошівська громада інформує

У 2017 році на території Хорошівської селищної ради реалізовано проекти, які передбачені регіональним планом розвитку, а саме: санація (реконструкція) будівлі Хорошівської гімназії – витрачено більше 6 млн грн. Також обладнано медіатеку у Хорошівській гімназії, яка є однією з кращих на Житомирщині. З місцевого бюджету виділено 230 тис. грн, з обласного – 175 тис. грн. Даний освітній заклад є опорним, до нього доїжджає близько 70 учнів із 17 населених пунктів.

DCIM100MEDIADJI_0019.JPG

Рішенням сесії Хорошівської селищної ради на території громади створено ще один опорний заклад – Хорошівський НВК, до нього доїжджає близько 60 учнів із 16 населених пунктів.

Завдяки створенню двох опорних закладів на території громади, в минулому році придбано для Хорошівської гімназії три кабінети: фізики, хімії, біології на суму 600 тис грн. На цей рік заплановано купити один кабінет математики для гімназії, два кабінети (біології і хімії) для Хорошівського НВК.

Також для Хорошівського НВК розроблено проект реконструкції та термомодернізації, який планується у 2018 році втілити у життя.

Нещодавно із колективною заявою до мене звернулися батьки учнів Рижанської гімназії із проханням провести термомодернізацію навчального закладу, що значно покращить умови навчання їхніх дітей.

Оскільки держава приділяє велику увагу опорним закладам, на мою думку, Рижанська гімназія повинна стати третім опорним закладом у Хорошівській громаді, а це дасть змогу провести утеплення та осучаснення даного навчального закладу.

У 2017 році придбано спецтехніку для Хорошівського ЖКП: сміттєвоз та екскаватор-бульдозер із змінними видами обладнання. Це значно підвищило ефективність праці робітників житлово-комунального підприємства.

Проведено облаштування дитячого майданчика біля дитячо-юнацької спортивної школи в смт Хорошів (обласний бюджет 150 тис. грн, місцевий бюджет – 105 тис. грн).

Практично завершене утеплення та заміна покрівлі будівлі Хорошівського центру розвитку дитини – заплановано 3 млн 555, 62 грн (державний бюджет); 245,280 грн (місцевий бюджет).

На стадії завершення проекти, спрямовані на розвиток інфраструктури – це капітальний ремонт Хорошівської гімназії в рамках Концепції «Нової української школи» – 25 581, 575 грн (співфінансування 70% на 30%).

Розроблена проектно-кошторисна документація на виконання робіт з будівництва спортивного майданчика із штучним покриттям в с. Рижани. Вже здійснено будівельні роботи на суму 250 тис. грн.

За минулий рік проведено роботи по освітленню вулиці Матросова у смтХорошів (55 тис. грн), села Сколобів (50 тис. грн), села Рижани (50 тис. грн), села Жовтнівка (50 тис. грн), центральна вулиця в с. Поромівка освітлена за спонсорські кошти.

На черзі – освітлення вулиць с. Грушки, Краївщина, Дворище, Ставки, Зубринка, Давидівка, Суховоля, Дашинка, Березівка.

За кошти місцевого бюджету виготовлено проектну документацію по відновленню водогону по вул. Житомирській в смт.Хорошів, на загальну суму 465 тис. 196 грн та виконано роботи по його реконструкції в повному об’ємі.

Завдяки виконанню робіт Хорошівським ЖКП, замовником яких виступає Хорошівська селищна рада, житлово-комунальне підприємство придбало РУМ (розкидач піску) на суму 111 тис.700 грн.

Проведено капітальний ремонт покрівлі Хорошівської музичної школи – 298 тис. 636 грн.

Замовлено та в стадії виконання проект «Реконструкція біологічних очисних споруд смт. Хорошів» – 174 тис. 049 грн.

Проведено ямковий ремонт доріг у Хорошівський ОТГ на загальну суму 600 тис. грн

Також є ідеї по встановленню на території громади сонячних батарей та малої гідроелектростанції. Ми розглянули декілька майданчиків за межами населених пунктів, де можна здійснювати відповідні роботи. Підготовлені презентаційні матеріали по сонячних батареях та проводиться активний пошук інвесторів.

Здійснено заміну вікон у сільських школах: Поромівки, Сколобова, Краївщини, Давидівки, у клубі села Дворище, замінено підлогу у двох класах Рижанської гімназії. Також замінено половину вікон на енергозберігаючі у приміщенні Хорошівського ЦПМСД.

На території громади діє дитячо-юнацька спортивна школа. Нами виготовлена проектна документація з капітального ремонту покрівлі будівлі Хорошівської дитячо-юнацької спортивної школи.

Для музичної школи виготовлена проектна документація з капітального ремонту фасаду Хорошівської музичної школи, яка пройшла експертизу.

Проводиться впорядкування кладовищ громади: вирізуються високорослі дерева в с. Краївщина та прибирається сміття в смт Хорошів.

При Хорошівській селищній раді функціонує відділ сім’ї, дітей, молоді, спорту та соціального захисту населення. Головною метою діяльності відділу є задоволення потреб населення, в тому числі внутрішньо переміщених громадян, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, воїнів-афганців, учасників АТО. 17 соціальних робітників відділу здійснюють соціальне обслуговування 138 одиноких непрацездатних громадян, у тому числі 47 ветеранів війни.

Упродовж 2017 року із заявами на отримання матеріальної допомоги до Хорошівської селищної ради звернулось 196 громадян, із них: 77 – учасники АТО, 119 – онкохворі та загального захворювання, всього надано допомоги на 55 тис. 100 грн.

Спеціалісти Хорошівської селищної ради спільно із Центром розвитку місцевого самоврядування розробляють Стратегію розвитку Хорошівської громади, де окреслені основні напрямки розвитку селищної ради до 2020 року. 9 лютого відбулась розширена зустріч із залученням керівників районних організацій, депутатів селищної ради, активних громадян по розробці Стратегії. Одним із важливих кроків даної роботи є проведення анкетування з вивчення проблемних питань громади. Анкети розміщені на сайті Хорошівської селищної ради та на сторінці у Фейсбуці. Прошу всіх жителів долучитися до анкетування, адже розробка стратегічного плану розвитку дасть змогу більш ефективно рухатись уперед і більш глибоко розуміти потреби наших жителів.

Володимир Столярчук, селищний голова.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *