Її праця подібна до хліборобської

Кажуть, що справжнім учителем треба вродитись, і що вчитель – це не професія, а велике покликання.

Особливу шану віддаємо учительці за покликанням, ветерану праці – Олені Іванівні Яковенко, доля якої упродовж 30 років була тісно пов’язана з Дашинською загальноосвітньою школою.

Її праця подібна до хліборобської – із зерна, добра, щирості, справедливості Олена Іванівна вирощувала наші душі. А головне – своїми справами і словом вона викладала найтяжчу у світі науку – як бути людиною.

Народилася Олена Іванівна 30 січня 1932 року в селі Дашинка в родині лікаря. До війни навчалася в Потіївській школі. Почалась війна. Невдовзі батька забрали на фронт, де він і загинув.

Після звільнення села від нацистів, Оленка продовжила навчання в Дашинській школі.

Олена Іванівна часто згадує обійстя, де пройшло її дитинство. Той ошатний панський будинок із трьома ганками, який потопав у липових алеях. Доріжки, що вели до ганків, по обидва боки були засаджені розлогими кущами півоній. Будинок стояв на пагорбі недалеко від ставу, де нині колишнє приміщення колгоспу. Сюди залюбки приїздили родичі. І коли на терасі збиралася родина, бабуся Олени Іванівни готувала смачний обід і пригощала запашним чаєм із різнотрав’я. Ця неймовірна краса і стан душі назавжди вкарбувалися у пам’яті.

Після закінчення десятого класу Володарсько-Волинської середньої школи Олена Іванівна пішла працювати в Краївщинську школу вчителем початкових класів та заочно вступила до Рівненського вчительського інституту.

І вже з перших кроків вона зрозуміла, що обрала правильний шлях. Вищу освіту Олена Іванівна здобула у Житомирському педагогічному інституті ім. Івана Франка на філологічному факультеті і була направлена на роботу у школу села Катеринівка вчителем української мови та літератури.

Діти дуже любили свого викладача за вчительську майстерність. Олена Іванівна вміла цікаво викласти розповісти тему, уміла заволодіввати увагою дітей. Вона могла донести тему до кожного слухача, нікого не залишаючи без уваги. І тому завжди учні зачаровано слідкували за кожним її рухом, ловлячи кожен її звук, начебто хотіли знайти в цьому щось новее, що сховане отам, за цим рухом, за цим поглядом…

Із1964 року Олена Іванівна працювала у рідній Дашинській 8-річці, де був директором Кривицький К.М.

Її трудовий день розпочинався рано вранці, а закінчувався пізно ввечері. Це була робота з дітьми, класне керівництво, а ще викладала у вечірній школі, потім бігла до шкільного гуртожитку, де була завідуючою, також завідувала шкільною бібліотекою, була лектором райкому партії. До півночі сиділа, перевіряючи зошити, і знову готувалась до уроків.

І з кожним днем зерно розумного, доброго, вічного, любовно посіяне в дитячі душі, давало дружні благодатні паростки. Щиро віддаючи серце учням, Олена Іванівна отримувала від них найбільший скарб – дитячу любов.

За кожного свого учня вчителька хвилювалася й піклувалася про нього, дарувала усім своє тепло і любов. Усе це вона передала не тільки учням, але і своїм донькам. Найстарша, Тетяна, працює у школі м. Києва, а меншенька Галина пішла слідами матері – працює у Дашинській загальноосвітній школі.

Олена Іванівна завждибула сумлінна в роботі, ввічлива у стосунках з людьми, безмежно віддана своїй справі. Вона безліч разів була нагороджена почесними грамотами та медалями.

Не зважаючи на життєві випробування, які випали на її жіночу долю, вона зуміла бути лідером та переможцем у всіх життєвих ситуаціях.

Вона створила домашній осередок, куди залюбки спішать доньки, зяті, онуки, правнуки та родичі.

Не забувають учні свою улюблену наставницю. Провідують, вітають.

У січні Олена Іванівна відсвяткувала свій 86-й день народження. Юрій Козловський, Людмила Залевська, Віра Яковенко, Валентина Федоренко, Ірина Розводівська, Раїса Познякова, Віктор Чижевський, Анатолій Корнієнко і ще багато учнів надсилають улюбленів учительці найкращі вітання.

Дорога наша вчителько! Бажаємо Вам міцного здоров’я, доземно вклоняємося за Вашу багаторічну сумлінну працю. Нехай родинна злагода, добробут і здоров’я усіх членів вашої родини, забезпечать Вам душевний спокій та гарний настрій. Хай Господь посилає Вам многая і благая літа!

Леся Шпак.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *