Відомий краєзнавець презентував у Хорошеві нову книгу

У малому залі Хорошівського будинку культури 1 лютого відбулася зустріч із кандидатом історичних наук, доцентом кафедри суспільних наук Житомирського національного агроекологічного університету, вченим секретарем Житомирської обласної організації Спілки краєзнавців України, заступником голови Житомирської обласної організації ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка Геннадієм Махоріним.
До Хорошева Геннадій Леонідович завітав, щоб представити нову книгу «Українська національна революція 1917-1922 рр. та її перебіг на Житомирщині».
На зустріч із відомим істориком, краєзнавцем і громадським діячем Житомирщини завітали старшокласники хорошівських загальноосвітніх навчальних закладів, представники органів влади, місцеві крає-знавці, бібліотекарі та жителі селища. Вони зацікавлено слухали та ставили запитання автору.
За словами Геннадія Махоріна, у книзі детально висвітлюється процес державотворення Української Народної Республіки у відносно мирний період та в умовах воєнно-по-літичного протистояння 1917-1922 років. Особливу увагу в монографії приділено датуванню і локалізації боїв армії УНР проти більшовицьких військ, зроблено аналіз щоденного перебігу воєнних дій на теренах Житомирщини. Окремою частиною книги є біографічний словник учасників Української національної революції, життя яких пов’язане з Житомирщиною.
Окрім того, Геннадій Леонідович представив ще одне наукове видання «Форми опору українського селянства у часи Голодомору 1932-1933 рр.» (за грантовим проектом Інституту українознавчих досліджень в Канаді).
Геннадій Махорін також ознайомив присутніх, окрім науково-історичної літератури, зі своїм поетичним доробком. Він є лауреатом багатьох обласних літературних конкурсів. Автор пише й гумористичні поезії. З великим задоволенням аудиторія спри-ймала пародії на твори відомих авторів.
Завдяки народному депутату України Павлу Володимировичу Дзюблику книга «Українська національна революція 1917-1922 рр. та її перебіг на Житомирщині» дійде до шкільних бібіліотек Хорошівської громади та до центральної бібліотеки.
Ольга Поліщук.
Фото Галини Мінялук.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *