Генеральний план для Нової Борової. Амбітна ціль креативної громади

Більшість малих містечок України мають генеральні плани, яким по 30-40 років. Те, що сьогодні вони застаріли не лише архітектурно, а й морально, вже ні хто не сумнівається, але у більшості міст руки до розробки нового генплану не доходять. Яка причина такої ситуації? Все просто – до реформи децентралізації декілька сотень тисяч гривень на розробку такого стратегічного документу громади просто не мали. А по-друге – не було зацікавленості, адже повноважень в управлінні ресурсами громади не мали, і преференцій, які надавала містобудівна документація, також місцеві мешканці не відчували.
Що змінилось сьогодні? Фактично все, адже після створення об’єднаної громади місцеві мешканці отримали повноваження з управління більшості закладів соціальної інфраструктури та значної частки ресурсів громади. Крім того у ОТГ з’явились нові повноваження у сфері будівництва та архітектури, які можуть приносити в бюджет значні кошти. Тому розробка нових генпланів міст та сіл країни сьогодні радше правило, аніж виняток.
Першими у цьому процесі, і, що приємно, не лише в архітектурі та будівництві, виявилась Новоборівська об’єднана громада. Григорій Рудюк, голова громади, зібрав команду фахівців, які активно напрацьовують рішення у сфері містобудування та розвитку територій. Розуміння важливості таких проектів виходить із зацікавленості ОТГ у всебічному розвитку. Тому ще у 2017 році депутати та керівництво громади вирішили закласти кошти у бюджет цього року на замовлення розробки нового генерального плану селища Нова Борова та плану зонування території. Попередній документ був розроблений у 1971 році, і на сьогодні не відображає перспектив розвитку та не розкриває весь потенціал містечка. Всього на ці потреби депутати заклали 300 тисяч гривень.
Процес розробки містобудівної документації довготривалий та потребує налагодженої співпраці між розробником та колективом апарату ОТГ. 12 січня відбулася зустріч команди громади з Олександром Гнітецьким, радником з просторового планування та управління ресурсами Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, який створений Програмою U-LEAD з Європою. Разом напрацювали чіткий план роботи і, головне, – визначили результати. Вже в лютому пропозиція щодо виготовлення містобудівної документації має бути оприлюднена на Prozzoro.
Розробка генерального плану та плану зонування територій потребує залучення громадськості. Згідно закону протягом роботи над документами мають відбуватись регулярні громадські слухання. Тому дуже важливо, аби громада була активною в цьому процесі. Посадовці ОТГ планують, що до кінця цього року Нова Борова отримає нову містобудівну документацію, яка, в поєднанні зі стратегією розвитку громади, сприятиме розвитку та зростанню як містечка, так і громади в цілому.
Дмитро Клименко, радник з комунікації Житомирського
Центру розвитку місцевого самоврядування.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *