Україно, соборна державо, сонцесяйна колиско моя…

У народі кажуть: скільки днів – стільки й свят. Але перший місяць року – січень, багатий на православні та народні свята і знаменні дати. Та одне з них особливе, найважливіше в історії розбудови і творення сучасної української держави.
Цьогоріч 22 січня відзначається не лише День Соборності України (об’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Республіки (ЗУНР) в одну державу), але й 100-річчя проголошення IV Універсалом незалежності Української Народної Республіки, в якому було сказано: «Однині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу…».
А рік потому на Софійській площі член Директорії Федір Швець зачитав текст Універсалу: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка… і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».
Саме 22 січня очільники ра-йону, Хорошівської селищної ради, представники структурних підрозділів, громадськість селища поклали квіти до пам’ятного знака загиблим воїнам-землякам у зоні АТО та до підніжжя пам’ятника Великому Кобзареві.
Лектор Хорошівського народного музею історії Ігор Цвіра на урочистому мітингу розповів присутнім про усі вагомі історичні події, які передували незалежності сучасної України.
З 18 по 21 січня 2015 року відбулись найжорстокіші бої за Донецький аеропорт, де українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навалі російських окупаційних військ та проросійським бойовикам, затято відстоюючи малесенький клаптик української землі.
А 29 січня буде 100 річчя відтоді, як відбувся бій під Крутами, де вперше кров’ю українських інтелігентів і молоді вписано нову сторінку в історії визвольного руху. Також він закцентував увагу на тому, що сьогодні, як ніколи, важливо доносити до молоді правдиві історичні факти та виховувати на таких прикладах юне покоління.
Голова райдерадміністрації Галина Ширченко у своєму слові привітала усіх із такою визначною подією:«Сьогодні 100 років із дня проголошення незалежності Української Народної республіки. Але й нині на сході держави наші земляки-патріоти і воїни Збройних Сил, і добровольці, і волонтери продовжують виборювати незалежність і суверенітет держави. Сьогодні справді свято, але останнім часом зі сльозама на очах.
Я хочу нагадати, що рівно три роки тому 22 січня 2015 року житель села Будо-Рижани Микола Кучер героїчно загинув у районі Донецького аеропорту біля Ав-діївки», – наголосила Галина Іва-нівна. Вона закликала вшанувати хвилиною мовчання пам’ять про Миколу Кучера і всіх тих наших захисників, хто віддав своє життя у горнилі бойових дій на сході України, хвилиною мовчання.
Ірина Сівінська.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *