«Голкою малюю стан душі»

Доля щедро обдарувала Діану Лисак: юна, вродлива, розумна… Її горда постава та проникливий погляд великих ясних очей привертають увагу. Не дивлячись на юний вік, усього лише 24 роки, вона – добра господиня і рукодільниця, роботами якої захоплюються і мають у своїх колекціях багато поціновувачів хенд мейд.
Хенд мейд – це креативна і оригінальна робота, виконана власними руками. Неповторна унікальність і незвичність виробів, виготовлених у єдиному екземплярі, робить їх незабутнім подарунком. Для багатьох цей вид мистецтва – прекрасна можливість для самовираження. Майстриня вкладає у виготовлення виробу душу.
Народилася і виросла Діана Ігорівна у селищі Володарськ-Волинський (нині Хорошів). Навчалася у середній школі №1. Скільки себе пам’ятає – завжди цікавилася рукоділлям. Сама купувала тканину, нитки і починала щось вишивати, але ніколи не доводила свої роботи до кінця, не вистачало терпіння. А потім по закінченню навчання за спеціальністю «кухар-бармен» і курсів майстра манікюру, у неї зненацька виникло бажання спробувати свої сили у вишивці бісером. Спочатку вишила невеличку картинку, згодом трішки більшу, і нині вже є гордість майстрині – найбільша картина діагоналлю понад метр.
Дитяча зацікавленість вишивкою у Діани поволі переросла в серйозне захоплення, якому вона присвячувала весь вільний час. Однак лише після одруження сповна віддалася вишиванню, в якому вже стала справжнім віртуозом.
– Я ніде не вчилася вишиванню бісером, у мене це виходить якось саме собою. Навіть відео не дивилася. А потім, коли чоловік Віталій узимку 2016 року був призваний у зону АТО, потрібно було чимось зайняти себе, опанувати свої нерви, і якось воно пішло: перша картинка, друга, а там рушник великодній.. Але, якби я знала, що в мене такі здібності, я собі на весілля вишила б сама і рушники, і сукню. Було б дуже чудово, – каже Діана.
Коли вона тільки опановувала мистецтво вишивки, то з нею вишивав і маленький племінник, якому також дуже подобалося працювати з бісером. Та й сусідські дівчатка із захопленням опановували вишивання бісером під керівництвом Діани.
Інколи бувають роботи складні у виконанні, де використовується понад 20 кольорів. Однак, такі роботи у Діани виходять дуже швидко і якісно. Як вона зізнається, найважче вишивати рушники, адже в іконах вишивка йде рядочками, а у рушникові може малюнок бути зигзагами, тоді постійно потрібно обривати нитку, щоб вишивати візерунок далі.
Її роботи захоплюють не лише розмаїттям ідей та багатством кольорів, а й бездоганністю виконання. Тож і не дивно, що нині її творіння прикрашають оселі поціновувачів не тільки в Україні, але й за кордоном. Деякі роботи майстриня подарувала близьким та родичам.
– Я завжди думала, що люди мають різні таланти: хтось співає, хтось танцює, а я нічого такого не вмію. А потім, коли опанувала вишивання бісером, зрозуміла, що ось це і є мій талант, моє покликання. Бісером та голкою передаю те, що на душі, – розповідає молода жінка.
У творчому доробку Діани Лисак – різноманітні ікони, рушники, картини…
Ікони та картини набувають особливої краси й довершеності, коли стають у рамки, виготовлені чоловіком Віталієм. Бо у нього теж є хист – це робота по дереву та виготовлення виробів із глини.
Діана поділилася і своїми творчими планами. Насамперед, хоче вишити для себе довгу сукню. Переконана, що кожна жінка є берегинею роду і традицій, тож має дбати, аби її рідні мали обереги – вишиті сорочки та рушники. Недарма колись говорили, що хата без рушників – що родина без дітей. І хоч вишивання – справа нелегка, потребує чималого терпіння й витримки, проте вартує того, бо з тої праці «оживає» справжнє диво. Взявши у руки полотно, Діана каже, що, вишиваючи, отримує насолоду, бо ще з дитинства закохана у вишивку. Любо глянути, як на білому тлі, завдяки майстерним рухам голкою, різнокольорові бісеринки слухняно стають у різноманітні візерунки. А скільки на це витрачено часу, сил, старання, позитивної енергії душі – знає лише майстриня, яка з любов’ю прикрашає світ своїми роботами.
Ірина Сівінська.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *