У Житомирі відкрили виставку картин Павла Гусєва

Кожного, хто 16 січня завітав до фойє Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олега Ольжича на урочисте відкриття персональної виставки хорошівського майстра пензля Павла Гусєва, від самого порогу вражала наповненість експозиції.
На довжелезних стінах у кілька рядів розмістилося більше шести десятків картин, різних за тематикою і настроєм, та виробів декоративно-прикладного мистецтва автора, який цього дня відкривав свій творчий хист перед широким загалом.
Колеги з газети «Прапор», які виступили головними ініціаторами виставки, побудували сценарій урочистого відкриття заходу так, щоб можна було переконатися: картини й художні роботи відображають сутність майстра, за плечима якого – цінний професійний та життєвий досвід. А це – навчання у студії образотворчого мистецтва при районному Будинку культури (керівник Зоя Козакевич), в Інституті культури та мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету, виставки творів, що відбувалися в Іршанському палаці культури та спорту «Титан», у Хорошівському будинку культури, у Житомирському обласному українському музично-драматичному театрі ім. І. Кочерги, створення ілюстрацій до кількох видань: крає-знавчої хрестоматії «Сяє сонце над Іршею» (упорядник О. Голяченко), 2013 р., збірки поезій «Зачекайте, літа» (упорядник Г. Мінялук), 2016 р., поетичної збірки «Еволюція на граніті» Сергія Сіваченка, 2017 р., а ще тематичні малюнки, які постійно друкуються в газеті.
На урочини з нагоди відкриття виставки Павла Гусєва прибула чимала делегація земляків із Хорошева. І, звичайно, підтрамити хлопця приїхали його батьки.
«Я щаслива, що в мене є така дитина. Він має золоте серце і золоті руки. Бажання творити у нього присутнє ще від народження. Коли Павлику був один рік, я ви-йшла на роботу, а його бавила моя бабуся Марія, яка йому малювала машинки, квіти, дерева, звіряток. Я мріяла, що він стане економістом, але дякуючи педагогам, моїм колегам, він остаточно зрозумів своє покликання» – розповіла мама художника Олена Іванівна.
Упродовж щирого, хвилюючого заходу митця привітали і побажали йому довгих плідних років діяльності очільники району: голова Хорошівської райдерж-адміністрації Галина Ширченко, голова районної ради Андрій Ющенко, які окрім теплих слів відзначили Павла Гу-сєва грамотою.
Заступник голови Новоборівської селищної ради Олександр Стретович поділився своїми враженнями про співпрацю у створенні прапора і герба селища і також відзначив художника грамотою Новоборівської ОТГ.
Олександр Голяченко, директор Хорошівського народного музею та Новоборівського крає-знавчого музею, поділився спогадами про спільну роботу над краєзнавчою хрестоматією «Сяє сонце над Іршею», ілюстрації до якої створив художник.
Наш славний земляк, народний артист України Юрій Градовський своїм виступом додав яскраві мазки до щасливої творчої долі митця, в якій поєдналися два таланти – художника і майстра декоративно-прикладного мистецтва, а ще – багатої і щирої душі людини.
Окрасою урочистого відкриття став виступ дитячої театральної студії «Феєрія» (керівник Ірина Сівінська), яка представила на розсуд глядачів уривок із поетичної вистави за мотивами віршів зі збірки поезій «Зачекайте, літа». Зворушливо з вуст юних артистів звучали вірші, написані хорошів-ськими поетами, серед яких була і поезія Олени Іванівни Гусєвої.
У подячному слові художник віддав належне усім, хто долучився до організації його ви-ставки. І, схвильований увагою, запросив присутніх на перегляд власного творчого набутку. А його він презентував сповна.
На виставці глядач знайде мальовничі поліські пейзажі, портрети, ілюстрації до книг, вироби з дерева.
Виставка буде функціонувати у приміщенні обласної бібліотеки до 31 січння. Тож запрошуємо усіх охочих ознайомитися з творчістю молодого митця.

Марія Сидоренко.
фото Андрія Сочинського.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

One Response to У Житомирі відкрили виставку картин Павла Гусєва

  1. Був дуже класний захід. Душевний, щирий і теплий на зустрічі з хорошими людьми. талантам треба допомагати, а нездари пропхаються самі… Марія Сидоренко підготувала гарну статтю….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *