В Іршанську відкрили Центр надання адміністративних послуг

22 грудня в селищі міського типу Іршанськ відкрився новий сучасний ЦНАП, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Завдяки створенню Центру більше 7 500 мешканців громади отримали доступ до понад 100 видів адміністративних послуг. Реєстрація жителів, нотаріальні послуги, соціальні та пенсійні послуги, земельні послуги, реєстраці  бізнесу та нерухомості входять до найбільш популярних серед жителів ОТГ і будуть надаватися в новому ЦНАП.

Центр створено за європейськими стандартами, а допомогу в реконструкції інтер’єру, інституційном

у створенні ЦНАП, а також в оснащенні центру меблями та сучасною технікою зі спеціалізованим програмним забезпеченням громаді надала Програма «U-LEAD з Європою».
У ЦНАП Іршанс

ької ОТГ створено 6 робочих місць для фахівців, які пройшли навчання з підвищення кваліфікації, спеціально розроблене українськими та шведськими експертами Програми.  На урочистий захід відкриття ЦНАП прибули жителі Іршанської ОТГ, представники Програми «U-LEAD з Європою», Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, обласної та ра-йонної влади, представники громадських організацій та засобів масової інформації.

Сусанна Делланс, керівник початкової фази по покращенню якості місцевих послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою» про цю подію висловилася так: «Відкриття Центру стало  результатом нашого плідного партнерства з Іршанською громадою. І, незважаючи на те, що це фінальний етап нашої співпраці, для жителів громади це лише початок. Це початок якісних адміністративних послуг і початок якісних змін, які громада зможе втілювати в життя завдяки реформі децентралізації. Ми дуже раді, що шведський досвід надання зручних та доступних адміністративних послуг був урахований у створенні ЦНАП, і, я впевнена, що відтепер жителі Іршанської ОТГ отримуватимуть якісні послуги в комфортних умовах». Оновлене приміщення, у якому розмістився Іршанський ЦНАП, зустрічало гостей, прикрашене жовтими і блакитними кульками. Дітям роздавали повітряні кульки з написами «Іршанський ЦНАП», лунала музика. У фойє приміщення розмістилася ви-ставка кращих робіт переможців конкурсу на створення логотипу Іршанського ЦНАП, а також ви-ставка робіт вихованців Іршанського центру естетичного виховання. Працівники ЦНАП, сидячи за новенькими меблями та сучасними комп’ютерами чекали на перших відвідувачів.
А сама урочиста церемонія відкриття такого довгоочікуваного закладу розпочалася з покладання квітів до пам’ятника загиблим Героям Небесної Сотні як вдячність тим, хто віддав своє життя за розквіт і розвиток України. З вітальним словом до присутніх звернувся Іршанський селищний голова Анатолій Рак. Він висловив подяку Програмі «U–LEAD з Європою»: «Ми надзвичайно вдячні нашим міжнародним партнерам за цю чудову можливість, яку отримала наша громада. Новий Центр стане кроком до сучасного та якісного формату надання адміністративних сервісів. Завдяки шведським та українським експертам, наша громада отримала не лише новий ЦНАП, а й кваліфікових фахівців, які пройшли спеціально розроблені тренінги і тепер будуть надавати якісні послуги нашим мешканцям». Анатолій Рак нагородив відзнаками селищної ради будівельників, які реконструювали будівлю під ЦНАП.
З вітальним словом до присутніх звернулися також Марія Горностай – керівник команди в Україні з напрямку покращення якості надання адміністративних послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою». Вона наголосила, що ця програма є міжнародною і фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами: Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Також вона висловила сподівання, що перелік послуг, які надаватиме ЦНАП, буде розширюватися.
Пані Олена Кулько – головний спеціаліст відділу розвитку системи надання адміністративних послуг управління розвитку адмінпослуг департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Міністерства економічного розвитку й торгівлі України теж привітала усіх присутніх зі святом та окреслила перспективи розвитку таких установ як ЦНАП.

Із вітальним словом виступив директор департаменту економічного розвитку, торгівлі й міжнародного співробітництва Житомирської облдержадміністрації Олександр Шатило.
Іршанський селищний голова Анатолій Рак, представники Програми «U-LEAD з Європою» та владних структур усіх рівнів розрізали символічну стрічку й усі присутні змогли зайти і побачити нову установу зсередини.
Усі були приємно вражені. Тут великі кімнати для відвідувачів, нова офісна техніка, нові меблі, зручні місця для роботи персоналу та всі зручності для громадян. Напередодні відкриття в громаді були проведені заходи з інформування жителів про особливості роботи ЦНАП, його переваги, права та обов’язки працівників і споживачів. Центр доступний для людей з інвалідністю. У приміщенні обладнаний дитячий куточок.
У фойє Центру надання адміністративних пгослуг відбулося нагородження переможців, які брали участь у конкурсі створення логотипу Іршанського ЦНАП. Учасниця конкурсу, депутат селищної ради багатьох скликань, директор Іршанського центру естетичного виховання Лідія Шульга висловила глибоку вдячність усім причетним до створення ЦНАП за турботу про людей громади, а також задоволення, що заклад, який вона очолює, отримав у рамках вищезгаданого конкурсу якісний принтер, який дуже згодиться в роботі. Сподіваємося, що новий заклад упродовж багатьох років надаватиме необхідні якісні послуги жителям Іршанської об’єднаної громади.
Нагадаємо, що в рамках початкової фази з покращення якості надання адмінпослуг Програми «U-LEAD з Європою» заплановане відкриття 26 ЦНАП в ОТГ України. Найкращі практики, які зараз напрацьовуються та впроваджуються в пілотних громадах, будуть застосовані до всіх ЦНАП, що відкриються чи покращать роботу в рамках наступної фази. Це приблизно 600 Центрів до кінця 2020 року.

Підготувала Надія Панченко

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *