На сторожі людського життя

Упевнена, що не треба пояснювати нікому роль і важливість екстреної медичної допомоги для кожного із нас. Тут працюють люди, які певною мірою виконують роль ангелів-охоронців. Вони в числі перших прибувають на місце аварій, катастроф, дорожно-транспортних пригод, де є потерпілі, вони виїздять на виклики, коли необхідно оперативно і вміло рятувати життя людей. Від вчасно і фахово наданої першої медичної допомоги залежить подальше життя і здоров’я пацієнтів.
У нашому районі працює відокремлений підрозділ комунальної установи «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Жито-мирської обласної ради. У Хорошеві є пункт постійного базування, який складається з двох бригад і третьої – бригади диспетчерів. А в Новій Боровій та Іршанську діють відокремлені пункти тимчасового базування, які мають по одній бригаді екстреної медичної допомоги, кожна з яких складається із чотирьох фельдшерів і чотирьох водіїв. Усього працює у нашому районі в системі екстреної допомоги 43 чоловіки, включаючи фельдшерів, диспетчерів, водіїв, молодший медичний персонал та лікаря.
Очолює районну службу екстреної медичної допомоги в нашому районі старший фельдшер Світлана Аркадіївна Майстренко. Вона віддала цій складній роботі 32 роки життя.
Світлана Аркадіївна розповіла:
– У нашій службі основний медичний персонал – фельдшери й один лікар Олександр Миколайович Мороз, який пропрацював уже 42 роки в нашій службі й врятував від смерті багатьох людей.
Наш колектив упродовж багатьох років є сталим, незважаючи на складність і напруженість роботи. В останні роки поповнили наші ряди фельдшери І.В. Мосійчук, В.В. Хиля, Н.В. Желанова, Ю.М. Мартинюк, І.Д. Шатило. Це хороші молоді фахівці.
Назавжди в нашій пам’яті залишаться ті колеги, котрі рано покинули цей світ. Це Микола Михайлович Файдюк, Микола Станіславович Складанюк, Володимир Васильович Степура, Ігор Сергійович Єгоров. Вони були зразковими працівниками. Ми про них завжди пам’ятаємо.
Наша робота дуже складна й відповідальна. Медики постійно перебувають у стресових ситуаціях, де треба виявляти високі професійні якості й швидку реакцію. Їм доводиться співпереживати людям, пропускати їх біль і страждання через своє серце. А це не може не відобразитися на їх здоров’ї. Після зміни люди почуваються дуже стомленими і виснаженими. А зарплати у нас невеличкі. Вони абсолютно не відповідають тим затратам сил, енергії, тій інтелектуальній, нервовій та фізичній напрузі, через яку проходять наші фахівці.
Світлана Майстренко з великою гордістю та повагою розповіла, що серед їх дружного колективу є колега Микола Васильович Бордюг, який близько півтора року служив медиком у зоні АТО:
– Це героїчна людина і приклад для усіх нас, – сказала вона.
Наша розмова зі Світланою Аркадіївною відбулася якраз перед Новим роком, коли усі працівники служби випробовували на практиці нову форму, якою допоміг забезпечити депутат обласної ради Володимир Ковальчук. Спільно із своєю помічницею Тамарою Горнович вони вивчили проблеми, які має служба, і депутат направив кошти з обласного бюджету на придбання матеріалу та на пошиття форми для Хорошівського та Новоборівського пунктів екстреної допомоги.
Світлана Аркадіївна висловлює щиру вдячність Володимиру Кириловичу й Тамарі Олександрівні за увагу й допомогу.
А бригаду Іршанського пункту екстреної допомоги забезпечила спецодягом селищна рада. Працівники і Світлана Майстренко теж щиро дякують селищному голові Анатолію Борисовичу Раку та його команді за таку важливу й потрібну справу.
Тепер працівники служби екстреної медичної допомоги мають зручну сучасну форму, у якій комфортно працювати.
Служба життєво необхідна людям, і допомога медикам – це допомога кожному із нас.
Світлана Федоренко.
На фото у першому ряду зліва направо: лікар О.М. Мороз, помічниця депутата
Т.О. Горнович, депутат облради
В.К. Ковальчук, старший фельдшер С.А. Майстренко, молодша медична сестра О.О. Войтюк, водій М.В. Ковальчук; у другому ряду: механік Є.В. Дурава, фельдшер-диспетчер
М.І. Ковальчук, фельдшер М.В. Бордюг, фельдшер-диспетчер О.В. Чайківський, фельдшер О.Ф. Собко.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *