Про Хорошів і не тільки…

26 жовтня у Хорошівську гімназію завітали працівники Хорошівської центральної бібліотеки. Вони провели для одинадцятикласників крає-знавчу годину «Мій Хорошів, мій материнський краю, мій кореню і джерело моє…».

Захід розпочався віртуальною екскурсією нашим містечком. Далі була розповідь бібліотекаря Катерини Мельниченко про Хорошів на карті та в долі України. Учні пригадали етимологію назви, особливості прапора і герба,  географічне розташування. «Когорта славних людей нашого краю» такою була бесіда, яку провела бібліотекар Зінаїда Шевченко.

За літературно-мистецькі обрії допомогла зазирнути провідний бібліотекар Людмила Шевчук. Вона розповіла про найголовніші праці краєзнавців Олександра Голяченка, директора Хорошівського музею історії району, та Ігоря Цвіри, учителя історії, працівника музею. Відомими стали імена Валентина Миська, автора 27 книг поезії та прози, Самуїла Гельмонда. Твори наших сучасників – Анатолія Пантуса, Галини Петренко (Рак), Людмили Паламарчук, Антоніни Балан, Людмили Лисюк, Миколи Ходаківського – здобули визнання у широких колах читачів. Активно працюють молоді літератори Симор Гласенко та Сергій Сіваченко.

Пізнавальною та цікавою стала бесіда «Багатства надр рідного краю» представника Державної установи «Музей коштовного і декоративного каміння» Івана Ковтуна. Підсумком заходу стало проведення краєзнавчої вікторини «Мій Хорошів, і оживе твоя історія…», після якої найуважніші учні отримали книги в подарунок.

Ще одним візитом працівників бібліотеки стало проведення літературно-краєзнавчої години «Літературні обрії рідного краю» у рамках засідання методичного об’єднання вчителів української мови та літератури Хорошівської ОТГ.

Адміністрація Хорошівської гімназії висловляє подяку працівникам Хорошівської центральної бібліотеки та ДУ «Музей коштовного і декоративного каміння» за допомогу в організації та проведенні краєзнавчих і літературних заходів.

Валентина Шевчук.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *