Презентація книги Анатолія Пантуса «Україна калинова»

«Радій життю щоденно і щомиті,
Втішайся ранком, що пливе, мов дим.
Ти неповторний, як весна у світі,
І не завжди ти будеш молодим.
Життя людське – у помислах, у слові,
І вже не буде іншої краси.
Віддай життю все джерело любові,
Для себе ж вічність в небесах проси…»

Такими словами у виконанні юних артистів дитячої театральної студії «Феєрія» розпочалась зустріч з поезією Анатолія Пантуса в дещо похмурий але святковий першогрудневий день.

Перед початком заходу відбувся урочистий мітинг і покладання квітів до пам’ятника загиблим на Майдані та в АТО.

У великому залі Хорошівського будинку культури зібралися керівники району, любителі поетичного слова, члени жіночого клубу «Струни серця», старшокласники місцевих шкіл. Почесними гостями і учасниками свята були рідні загиблих в АТО, представники Житомирської 95-ої окремої десантно-штурмової бригади, військовий духовий оркестр 26-ої Бердичівської артилерійської бригади та депутат обласної ради Анатолій Подік.

Про земляка, поета і християнина Анатолія Пантуса, доля якого тісно пов’язана з поезією, розповіли присутнім ведучі Ірина Слобожан та Віталій Райковський. Їх розповідь супровождувалася читанням поезій автора, піснями у виконанні соліста будинку культури Сергія Костецького.

Народився Анатолій Антонович у селі Писарівка тоді ще Володарсько-Волинського району в родині хліборобів. Батьківську землю, мамині руки, рідну школу, свою професію – лікаря, родину – все славить автор своєю поезією-піснею:

«Де рожевий чебрець і синіють волошки,
В тихоплинній Ірші променіє берил!
Ген дуби вікові на валах гомонять про Горошки,
Журавлині ключі набираються в юності сил».

У поезії А. Пантуса відтворюється не лише сьогодення, а й історія рідного краю, України. Він поетично увічнює пам’ять про дідуся Семена з Дашинки, засудженого за віру, який на початку шістдесятих років минулого століття зупиняє «великорослих діточок веселих» на порозі церкви, які прийшли щоб закрити її; відтворює трагічну історію подій під Крутами, страшну трагедію єврейського населення і наших земляків у 1941 році:

«Стогнали від болю Горошки,
Горить синагога свята…
Та раптом зів’яли волошки,
Залилися кров’ю жита…»

Останні його поезії – це свята віра в незалежну Україну, уклін усім українцям, що гинули за Вітчизну, пошанування Героїв Небесної Сотні та загиблих і живих бійців неоголошеної війни на сході держави.

Зокрема, героями трьох останніх поетичних збірок стали наші земляки – Віктор Прохорчук, який «кров’ю освятив Майдан», і наші загиблі воїни-земляки: Сергій Порозінський, Пилип Слободенюк, Олег Яндюк, Сергій Фролов, Олексій Богуш, Микола Кучер. Нещодавно, 25 листопада, злетів у небо «янголом святим» бієць із Давидівки Максим Перепелиця. Поезія-посвята йому Анатолія Пантуса надрукована в газеті «Прапор»:

«Вклонімось доземно полеглим синам:
Це сину потрібно живому,
Потрібно і Духу святому
Потрібно живим усім нам».

Дорогою поетичних збірок поета присутніх у залі повела бібліотекар Хорошівської бібліотеки Людмила Шевчук. Вона розповіла про всі сім збірок поета, читала програмну поезію кожної збірки. ЇЇ розповідь, як і попередня, супровождувалася відео-презентацією.

Цікаве інтерв’ю з поетом провів директор бібліотеки Микола Зубрицький.

Родзинкою поетичної зустрічі з Анатолієм Пантусом стала літератрно-музична композиція «Україна калинова» – презентація нових поезіій зі збірки у виконанні учасників дитячої театральної студії «Феєрія», (керівник Ірина Сівінська). Зі щирістю і дитячою безпосередністю юні артисти читали поезії нової збірки, присвячені полеглим воїнам-землякам, про калину, віршовані посвяти жінкам України та нашим землячкам. Завдяки юним артистам книга «Україна калинова» знайшла шлях до серця прихильників поезії Анатолія Пантуса.

Поета щиро вітали друзі, знайомі. Голова Хорошівської райдержадміністрації Галина Ширченко та голова районної ради Андрій Ющенко вручили йому відзнаку Міністерства оборони України Нагрудний знак «Знак пошани», Почесними грамотами Міністерства оборони України нагородили депутата обласної ради Анатолія Подіка, командира 95-ої десантно-штурмової бригади, ке-рівника військового оркестру з Бердичева.

У своєму слові поет Анатолій Пантус подякував особисто голові районної ради А.П. Ющенку та депутатському корпусу районної ради за сприяння та фінансову підтримку у виданні книги.

Анатолій Подік привітав поета з виходом нової збірки та пообіцяв допомогти збільшити тираж для того, щоб книга була в кожній шкільній бібліотеці.

Гарним заверешенням дійства став виступ військового духового оркестру 26-ої Бердичівської артилерійської бригади. Музиканти підняли дух глядачів у залі, їх настрій, а бадьорі мелодії дзвені-ли – «правда за нами, перемога за нами», кожен повинен боротися за Україну: хтось зі зброєю на передовій, а хтось – поетичним словом:

«Піднімись до сонця  від буття земного,
Полюби Вітчизну, як себе самого.
На солдат рівняйся, що горять у герці,
Посади калину у своєму серці».

Людмила Шевчук, провідний бібліотекар Хорошівської бібліотеки.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *