«Літопис Хорошева»

Так називається чергова книга історика і краєзнавця Ігоря Цвіри, яка зовсім нещодавно побачила світ. Ігор Анатолійович є автором книг «Туристськими шляхами Володарщини» (2007 р.), «Життя, обпалене війною. Краєзнавче дослідження подій у Володарськ-Волинському районі під час Великої Вітчизняної війни» (2010 р.), а також цілої низки краєзнавчих публікацій у районній газеті «Прапор».

Упродовж близько десяти років Ігор Цвіра наполегливо працював над новим виданням, збирав та опрацьовував історичні джерела, різні документи, свідчення очевидців і став автором-упорядником нової книги «Літопис Хорошева». Це довідник, де висвітлено історію Хорошева від найдавніших часів до сьогодення (по серпень 2017 року). Структура подання відомостей поєднує високу інформативність із простотою, логічністю та дохідливістю викладення матеріалу. Тексти належно ілюстровані історичними світлинами.

Книга даля тих, хто цікавиться історією поліського селища, передбачена для використання як посібник на уроках історії України, всесвітньої історії, історії рідного краю.

Ігор Анатолійович ділиться:

– Найважче було створити концепцію книги, яка б давала можливість монтувати нововиявлені події, не вносячи змін у зміст. А коли була розроблена концепція, то сама книга вже створювалася легко, адже я писав про рідне селище і про земляків, які творили і творять нашу спільну історію.

Гордий тим, що поважний науковець, геолог Василь Панченко особисто вносив доповнення до новітньої історії селища та історії підприємства «Західкварцсамо-цвіти».

А загалом, із ким би не спілкувався – завжди чув щось цікаве. Як правило, йшла іноформація 1-2 години, а з неї потрібно було взяти лише зерно з 1-2 речень до «Літопису». Як писалася ця книга – знали тільки дружина Наталія та донька Анна, а також начальник відділу культури Олег Шишук, який виявився одним із кращих знавців дат, хоча є людиною творчої професії. До того ж, коли постала потреба у фінансуванні, Олег Петрович узяв це питання на себе і за сприяння та допомоги селищного голови Володимира Столярчука вирішив цю проблему. Я щиро їм вдячний.

Книга найчастіше писалася з 4 годин ранку, а тому шум комп’ютера і клавіатури було добре чути у квартирі. А ще потрібно було відредагувати текст і зробити інформацію зрозумілою – тут допомагали донька і дружина.

Я також дякую усім, до кого звертався за інформацією, всім, у кого горіли очі від спогадів про минуле нашого Хорошева. Тепер не тільки Дворище (Григорій Литвинчук «Дворище. Нариси з історії села…»), а й Хорошів будуть мати свою книгу-історію, – розповідає краєзнавець.

Автор у вступному слові пише, що ця праця є результатом не простого відтворення дат і подій, а, насамперед, дослідженням, яке допомогло віднайти нові дати. Об’єкт дослідження – селище Хорошів (підприємства, установи, організації, архітектурні споруди, пам’ятки культури та ін.), що історично сформувалося злиттям трьох населених пунктів: Горошки, Малі Горшки, Рудня Горошківська. Предметом дослідження є люди, доля яких і праця так чи інакше пов’язані з цим селищем.

Книга вийшла у видавництві «НОВОград» накладом 300 примірників. У ній використані джерела Музею історії району, Музею коштовного і декоративного каміння, районної ради, районної газети «Прапор», районного Будинку культури, футбольної команди «Спартак», спілки поляків ім. Реимонта, приватні архіви родин Каменчуків, Ковальчуків, Прохорчуків, Цвірів. Автор використав у переважній більшості власні фото для ілюстрування матеріалів книги.

«Ця праця пройшла свою апробацію в районній газеті «Прапор». Сподіваюсь, що будуть перевидання «Літопису» не тільки тому, що будуть вноситися певні корективи, які пов’язані з появою нових джерел, а й з’являться нові події в плині нових років. Окрім того, книга писалася в переломний момент історії України, оцінку якого ще повинні дати фахівці. Тішу себе, що ця праця для майбутніх дослідників історії рідного краю стане поштовхом для написання грунтовних досліджень з якогось обраного аспекту. Отож вивчаймо, пізнаваймо, досліджуймо!», – звертається до читачів автор-упорядник.

Надія Панченко.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

One Response to «Літопис Хорошева»

  1. ДЕ МОЖНА ПРИДБАТИ КНИГУ?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *