Картини, написані словами

Хто бував у Хорошівському будинку культури – милувався виставкою картин, вишитих вправними руками Антоніни Андріївни Лебідь. І хоча вже немає серед живих цієї талановитої жінки, – людей продовжують захоплювати вишиті нею ікони, квіти, тварини, плоди…

А от у доньки Антоніни Андріївни – Людмили Пилипівни Лебідь (Лисюк) талант душі проявляється у поетичному слові.

«Засіб священний, який помагає життя вишивати», – так характеризує Людмила Лисюк українську мову. Адже саме рідна мова дає змогу відтворювати все те, що хвилює серце. Тож велично звучить ода, яку Людмила Пилипівна присвячує українській мові:

…Соковита, красива, звучна,
Ти – божественна, ти калинова…
Рясниш самоцвітами в кожному слові…

Відтак, усе, чим живе авторка,  відтворює вона у слові. І з’являються поетичні її картини. Їх щедро дарує людям. Зокрема, жінкам Хорошівського жіночого клубу «Струни серця», учасницею якого є й вона. (До речі, жіночкам із цього клубу Людмила Пилипівна присвятила оду. Є і «Гімн клубу» на її слова).

Радує поетеса світлої душі своїми творами і присутніх на поетичних вечорах зі сцени районного будинку культури; і під час поетичних зустрічей з учнями місцевої школи. Часто поезії Людмили Пилипівни прикрашають шпальти районної газети «Прапор». Звучали вони на обласному поетичному форумі «Апостроф». А ось нещодавно добірку її творів надруковано в альманасі «Зачекайте, літа…» (Хорошів: БГЖО «Нитка Аріадни», 2016 рік). Побачила світ і особиста збірка поезій Людмили Лисюк «Проба пера…», передмову до якої написала Галина Мінялук. Ось, зокрема, як вона характеризує творчість Людмили Лисюк: «Її поезія – це спалахи світла, подих весни, пошук істини, успіху і страждання; це підсумок прожитих у праці й роздумах років».

Надчутлива душа педагога-дошкільника Л.П. Лисюк (вихованню малят вона віддала багато років) здатна передавати у своїх оригінальних поетичних картинах щемкість відчувань, де домінує достеменність, психологічна проникливість авторки.

Жіночою турботливістю світяться рядки Людмили Лисюк, присвячені онукам Каті та Ярославу «Ситцеве весілля». А ось поезія «Щасливий день», присвячена онучку Томі з нагоди 1-го дня народження:

Ось появився перший твій зубчик,
Татко зачісує з гордістю чубчик,
Каже: «Дивіться, козак підростає,
Вже в ходунцях перші кроки долає».

Тут і поетичний дарунок молодшій сестрі Тетяні до її 55-річчя: «Спливають в пам’яті роки…»

Зворушливі, кришталево чисті мотиви бринять у поезії «Нехай в душі бурунить квітень», що її Людмила Пилипівна написала з нагоди ювілею чоловіка Аркадія.

Є поетичні картинні полотна, зіткані з хвилюючих, бентежних роздумів про рідний край – «Оновлене ім’я»:

Тебе назвали Хорошів,
Бо люди в нас хороші.

А ще вірш «Гордість селища», присвячений багатствам рідного краю, представленим у Музеї коштовного каміння.

Є зворушливі рядки, що сумовито мережаться в пам’яті про поета-земляка Валентина Миська (поезія «Визнання»):

…І з камертоном чуйної душі творив,
Щоб жити не інертно, а натхненно…

Звісно, з висоти прожитих літ проглядаються у творчості Людмили й хмаринки сумовитості. У поезії «Хандра», «Переплелися у житті радість і журба».

А це ось невигойним болем серце щемить від тривожних вістей з АТО. І тоді народжуються рядки, з яких тчуться багряно-сиві полотна, на тлі яких – все ж майорить незмінно український прапор. І в тій болісності авторка – душею там, серед гуркоту і стогонів. А на папері, мов краплі крові, вогнисто лягають літери. І ось уже один за одним, шикуються, мов воїни – в ряд поезії «Поезії день за днем» (рубаї); «Надія», «Солдату з АТО», «Волонтер», «Нехай!»

Все ж оптимістично вірить Людмила Лисюк у обов’язковість добрих перемін – як вірить у прихід нової весни (поезія «Ода весні»).

Заклинанням – «бути добру!» – звучать-перетворюються, проміняться рядки Людмили Лисюк у поезії «Нехай!»:

Нехай засяє зірка миру,
Нехай лунає, мов рідна,
Нехай здивує всіх країна,
Що гордо звется – Україна,
Яка завжди буде – єдина!

Світлана Стратонович, смт Хорошів.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *