Як виховувати характер дитини?

 На це запитання шукають відповідь і батьки, і педагоги.

Комунальний заклад «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» 17-19 жовтня 2017 року провів обласний семінар-тренінг «Сучасні підходи до формування характеру у дітей». У його роботі взяли участь 45 педагогічних працівників, які відповідають за організацію процесу виховання з теми «Лінда Ландрет. Виховання характеру (моделювання виховних годин)». Це були вчителі загальноосвітніх навчальних за-кладів із міст та районів області.  Хорошівську гімназію представляли учитель інформатики і педагог-організатор 9-Б класу Світлана Олександрівна Котвицька та заступник директора з виховної роботи Валентина Михайлівна Шевчук. Минулого року тренінг відвідали учитель української мови і літератури та педагог-організатор 11-Б класу Наталія Іванівна Грицькевич та практичний психолог Людмила Василівна Кравчук. Метою участі є пошук нових методів виховання і їх упровадження у навчально-виховну роботу Хорошівської гімназії.

Уже вчетверте подібний захід проводиться на Житомирщині. Його організатор Міжнародна асоціація формування характеру. Протягом трьох днів з педагогами Житомирщини працювали Чарльз Ландрет, директор проекту, та Джон Кук, тренер, доктор філософії, координатор міжнародних проектів (м. Даллас, штат Техас, США). Вони представили програму Лінди Ландрет «Виховання характеру у дітей», яка ґрунтується на формуванні восьми основних цінностей особистості. Це відповідальність, чесність, доброта, справедливість, поміркованість, відкритість, надійність, сміливість. Концепція програми є універсальною, ефективність моделі доведена. Формувати характер можна не лише під час виховних годин, а й під час шкільних уроків.

Учасники семінару переглянули презентації на тему «Розробка та запровадження досконалої програми формування характеру», працювали у групах, обмінялися досві-дом. Якісне розуміння мови тренерів забезпечила перекладач пані Ольга з Києва. Учителі англійської мови з радістю самостійно спілкувалися з Чарльзом Ландретом та Джоном Куком. Пан Джон – не лише науковець та практикуючий психолог. Він цікава, весела і мудра людина. Має 3 дітей, 9 онуків та 2 правнуків, тому усі теоретичні моменту тренінгу підтверджував життєвими прикладами. Три дні навчання були насиченими та інформативними. У кінці семінару педагоги Житомирщини отримали сертифікати, книги і, звичайно, зробили фото на згадку. Дякуємо оргкомітету Дар’ї Новіковій, викладачу кафедри педагогіки й андрагогіки Валентині Миколаївні Гусак та проректору Миколі Кириловичу Сюравчику за затишну і зручну атмосферу під час тренінгу.

Валентина Шевчук.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *