Подорож у світ мистецтва

Нещодавно учні Іршанського НВК « Гімназія – ДНЗ» мали можливість більше поринути у світ мистецтва. «Перлини української архітектури», «Художник-мариніст І. К. Айвазовський», «Воздвиженська церква у Кам’яному Броді», «Музей О. Родена», « Леонардо да Вінчі – геніальний художник, архітектор та інженер-винахідник», «Архітектура в стилі модерн» – з такими мультимедійними презентаціями та рефератами на виховних годинах перед школярами 6-10 класів виступили старшокласники Бондар Ліза, Мельниченко Марія, Виговська Вікторія, Турчик Тетяна, Лонська Анна, Пехтерова Анастасія (11-А), Дзюбук Наталія, Ігнатенко Оксана, Ясинецька Владислава (11-Б), Пилипончук Олександр, Сергієнко Андрій, Чаплінська Анна (11-В). Незабутнє враження справило на учнів 8-х класів озна-йомлення з творчістю видатного художника-мариніста І.К. Айвазовського. «Закоханий у море» – так називалися відкриті уроки з мистецтва, присвячені 200-річчю з дня народження митця.

Яке незвичайне, яскраве, сповнене творчої праці життя! Понад 6 тисяч морських пейзажів, 120 виставок картин, організованих на батьківщині та за кордоном, благодійна допомога рідній Феодосії – далеко не повний перелік фактів плідної праці художника.

Учні здійснили умовну подорож картинною галереєю Феодосії, відчули не лише шум і красу моря, а й побачили, з якою майстерністю писав І. К. Айвазовський марини «Дев’ятий вал», «Чорне море», «Веселка», «Чорноморський флот у Феодосії» та інші. Виговська Вероніка виступила з презентацією про життя і творчість художника, учні Беляк Анна, Панченко Денис, Сорока Євген описували картини, а Сорока Катерина, Новачок Руслана, Шиманська Ліза, Гора Даша, Ботова Нікколета з натхненням читали вірші про Чорне море, в яке на все життя закохався І.К. Айвазовський.

Школярі прилучилися до прекрасного та усвідомили, що Феодосія – це Крим, а Крим – це Україна!

Багата українська земля талантами. Серед наших учнів є юні художники. На виставках малюнків «Антична архітектура» та «Морський етюд» найкращими виявилися роботи Наготнюка Максима, Кочика Артема, Фоменко Аделіни, Абрамової Анастасії, Савшак Софії, Вібли Аліни.

Відкриті уроки образотворчого мистецтва у 6-Б та музики у 7-Б класах, проведені вчителями Федорчук О.В., Лукомською Л.В., теж допомагають виявляти талановитих гімназистів, дарувати радість пізнання прекрасного, а відтак – мати власну думку не тільки щодо творів мистецтва, а й щодо будь-якого явища життя.

Учні 5-8 класів нашої гімназії готуються до обласного мистецького конкурсу «Паперовий світ». Зичимо їм успіхів, віримо у перемогу.

А ви, шановні друзі, спробували свої сили в мистецтві? Радимо читачам газети «Прапор» – дорослим і дітям – розвивати свої творчі здібності. З мистецтвом ваше життя буде неповторним. Будьте компетентними, інтелектуально розвиненими та цікавими. Долучайтеся до українських та світових шедеврів.

Валентина Мельник.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *