Фасова святкова

Рано врінці над селом 4 листопада розливався малиновий церковний передзвін. Це село Фасова, як і щороку святкувало престольне свято Ікони Казанської Божої Матері. Цього дня навіть дощик не йшов, радісно світило сонечко, щоб свято проходило в світлі й радості.

Звідусіль до Фасівської церкви з’їхалися та зійшлися люди. Церква святково прибрана, багато квітів, багато нових ікон, вишиті рушники, підлога встелена килимами. Тут дуже затишно. Настоятель Фасівської церкви батюшка Іоан урочисто вів службу. Йому співслужили священики Лавр та Никодим із Житомира. Святі отці просили прихожан молотися за усіх бійців, які загинули, захищаючи нашу рідну Україну, і молитися за тих, хто нині на передовій, щоб повернулися живими і здоровими додому. Просили молитися за припинення війни, щоб швидше наше небо було мирним і чистим.

Під кінець служби був хресний хід навколо церкви з іконою Божої Матері Казанської.

Отець Іоан вручив подяки і квіти тим прихожанам, які допомагали в ремонті церковної хатинки, а також було вручено подяку, квіти й іконку Божої Матері Казанської журналісту Миколі Ходаківському за книгу «Перлина душі», де є розповідь про Фасівську церкву.

Після служби була святкова трапеза у відремонтованій церковній хатині. Куховарили Т.О. Кущик, О.П. Надолічна з дочкою Надією та В.А. Пархомчук.

А о 17-й годині розпочалося свято села. Всі жителі прийшли до клубу на концерт.

Розпочав концертну програму співочий гурт «Фасівчанка». Виступали художні колективи з Нової Борової: з будинку культури та Центру розвитку дитини «Казка», з Ягоденки, з Фасової. Виступали учні Фасівського НВК з віршами, а дівчатка Юлія Ананченко та Даша Бондарчук дуже гарно заспівали своїми дзвінкими голосочками пісню «Мамина вишня» (художній керівник – зав. бібліотекою В.О. Турчин).

Привітати фасівчан зі святом прибули поважні гості – голова Новоборівської громади Г.Л. Рудюк та депутат обласної ради О.В. Пінський. Вони виступили з вітальними словами, а Олег Пінський пообіцяв зробити освітлення села.

З вітанням також виступив начальник Новоборівської пожежної охорони О.Ю. Журавський. А також під його керівництвом козаки приготували смачний куліш і всіх частували.

Завідуюча клубом С.В. Самойленко роздала усім учасникам свята квіти й коровай, а в.о старости В.А. Мошківська висловила сердечну вдячність усім учасникам святкового концерту за прекрасні художні номери.

Свято закінчилося музикою і танцями під зоряним небом святкової Фасової.

Валентина Пархомчук.
Фото автора.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *